۰
صبح امروز؛

ظریف عازم کویت شد

  • ۵۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

وزیر امور خارجه به منظور گسترش مناسبات دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در مقابله موثر با تروریسم و گروهک‌های افراطی - تکفیری، سفر منطقه‌ای خود را به سه کشور کویت، قطر و عراق آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، نخستین مرحله از دور جدید سفرهای منطقه‌ای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از گفتگوهای وین و جمع‌بندی مذاکرات ایران و شش کشور گروه ۱+۵ در مذاکرات هسته‌ای وین آغاز شد.

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و افریقای وزارت امور خارجه در این باره گفت: دور نخست سفر منطقه‌ای وزیر امور خارجه کشورمان به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس، دو روزه و نخستین مقصد رایزنی‌های دیپلماتیک آقای ظریف هم کویت است؛ وی قرار است سپس به قطر و عراق سفر کند.

وی سفر منطقه‌ای آقای ظریف را حاوی پیام تعمیق دوستی‌ها و تقویت همه جانبه همکاری‌ها دانست و افزود: سفر وزیر امور خارجه به دیگر کشورهای منطقه نیز در دستور کار قرار دارد.

ظریف در دیدار و گفتگو با مقامات عالی‌رتبه و همتایان کویتی، قطری و عراقی خود، علاوه بر تشریح آخرین نتایج جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای وین، درباره روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه‌ای نیز به رایزنی می‌پردازد.

وزیر امور خارجه در کویت با شیخ صباح الاحمد الصباح، امیر کویت و همچنین شیخ صباح الخالد، وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفتگو خواهد کرد.

ظریف همچنین عصر امروز از کویت به قطر سفر می‌کند و در دیدار چند ساعته با مقامات این کشور،‌ با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و شیخ خالد العطیه، وزیر خارجه این کشور به رایزنی درخصوص گسترش روابط دوجانبه خواهد پرداخت.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.