رئیس جمهور پیشین لبنان: ایران نقش به سزایی در حل مشکلات منطقه دارد

محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت، با « امین جمیل» رئیس سابق حزب کتائب و رئیس جمهور پیشین لبنان ملاقات و درخصوص تحولات منطقه و لبنان گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،امین جمیل دراین ملاقات با اشاره به توافق هسته ای کشورمان با مجموعه کشورهای 5+1 اظهارکرد :جمهوری اسلامی ایران مرحله جدیدی را در منطقه و جهان آغاز کرده و باید به این مسئله توجه کنیم که چگونه از این شرایط در راستای تامین منافع ملت های منطقه بهره برداری نماییم.

وی تاکید کرد:در لبنان نیز باید تمامی تلاش خود را بر این موضوع متمرکز کنیم که چگونه می توان از این دستاورد،در راستای تقویت روابط و تامین منافع ملت های دو کشور بهره برداری کرد.

رئیس جمهور پیشین لبنان، جمهوری اسلامی ایران را کشوری قدرتمند در منطقه دانست و گفت:جمهوری اسلامی نقش به سزایی در حل مشکلات منطقه دارد. توافقنامه هسته ای دستاورد مهمی است و فرصت جدیدی فراروی جمهوری اسلامی ایران قرار داده است تا به ایفای نقش بیشتر در راستای حل مشکلات منطقه بپردازد.

بر اساس این گزارش در ادامه این دیدار ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز ضمن تشریح مفاد توافقنامه هسته ای کشورمان با مجموعه کشورهای 5+1 تصریح کرد:در این توافقنامه حقوق ملت ایران در دستیابی به دانش هسته ای مورد تایید قرار گرفته و جمهوری اسلامی ایران با حفظ پایبندی به اصول و ثوابت خود، موفقیت بزرگی را کسب کرده است.

محمد فتحعلی ابراز امیدواری کرد پس از دستیابی به این توافقنامه، فضای جدیدی از همکاری و تعامل میان کشورهای منطقه به وجود آید تا در نتیجه آن، همه کشورهای منطقه بتوانند از دستاوردهای این توافق بهره مند شوند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت،همچنین پس از این ملاقات و در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص تاثیر این توافقنامه بر موضوع انتخابات ریاست جمهوری لبنان، اظهار داشت: بدون شک این توافقنامه تاثیر مثبتی در حل مشکلات منطقه خواهد داشت اما، درخصوص انتخاب رئیس جمهور، جمهوری اسلامی ایران همواره تاکید کرده است که این موضوع، مسئله ای داخلی است و نخبگان لبنان توانایی حل این مشکل را دارند.

انتهای پیام

کد N899156