محصولی در اجلاس دبیران استانهای حزب موتلفه:

جلسات سه‌جانبه «ایثارگران، موتلفه و پایداری» پُربار بوده است

سیاسی

قائم مقام جبهه پایداری، با اشاره به جلسات مشترک موتلفه اسلامی، ایثارگران و پایداری گفت: جلسات سه‌جانبه بسیار پربار و پر برکتی تشکیل شده است. ما در اصول ثابت هستیم و این مسیر را ادامه خواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، صادق محصولی که در اجلاس دبیران استان‌های حزب موتلفه اسلامی سخن می‌گفت، با اشاره به تعریف اصولگرایی اظهار داشت: اصولگرایی یعنی شریعتمدار بودن و همه کارها در همه حوزه‌ها از جمله سیاست و اقتصاد و فرهنگ و اجتماع را بر اساس شریعت عمل کنیم.

وی افزود: برای مشخص شدن دوست و دشمن باید مبنا و ملاک و شاخص شریعت باشد. اگر کسی ادعای اصولگرایی دارد، باید دید تا چه اندازه بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری عمل می‌کنند.

قائم مقام جبهه پایداری ادامه داد: اصولگرایی در مقابل اسلام آمریکایی تعریف می‌شود و شاخص ها و محورهای اسلام آمریکایی را نیز امام(ره) و رهبری تبیین کرده اند.

محصولی تاکید کرد: اصولگرایی صرفا ادعا نیست، بلکه در عمل باید اصولگرایی را ثابت کرد و فقط با شعار نمی‌توان کسی را اصولگرا دانست.

وی تصریح کرد: اصولگرایان باید سعی کنند اصول و ارزش‌های اسلام را پیاده کنند و نظر اسلام نیز همین است. برای پیاده‌سازی اصول اسلام باید مجاهدت کرد و از مال و جان خود گذشت.

قائم مقام جبهه پایداری ادامه داد: اصولگرایان باید میان خود رحمت و مروت داشته باشند. نباید بگذاریم نظرات امام(ره) و رهبری تحریف شود؛ برخی به دنبال این هستند که راحت‌طلبی را جای مجاهدت و استکبارستیزی جایگزین کنند.

محصولی بیان داشت: باید ببینیم شریعت اسلام چه می‌گوید و آن را پیاده کنیم. ممکن است عده ای ما را افراطی بخوانند، اما مهم نیست .

وی افزود: تندرو و افراطی و یا کندرو در مقابل پیاده کردن اسلام و شریعت اسلام مشخص می‌شود؛ هرچه دین مبین اسلام می‌گوید، درست است و غیر از آن، افراط و تفریط است.

فصل‌الخطاب بودن حضرات آیات موحدی، یزدی و مصباح یزدی

محصولی تاکید کرد: ضرورت دارد برای اینکه اصولگرایان به هدفشان که اجرای احکام الهی و شریعت اسلامی است برسند، دست در دست هم باشند. هدف ما پیاده کردن اصول و حاکمیت ارزش‌هاست. همه باید به دنبال وحدت اصولگرایان باشیم.

قائم مقام جبهه پایداری با اشاره به جلسات مشترک موتلفه اسلامی، ایثارگران و پایداری گفت: جلسات سه جانبه بسیار پر بار و پر برکتی تشکیل شده است. ما در اصول ثابت هستیم و این مسیر را ادامه خواهیم داد. برخی شیاطین هستند که نمی‌خواهند بگذارند اصولگرایان به وحدت برسند.

وی گفت: موتلفه اسلامی تلاش های بسیاری برای وحدت اصولگرایان انجام داده و ما نیز این سیاست را که به دنبال مجلسی اصولگرا هستیم، اما یک نفر از ما نباشد را قبول داریم.

محصولی افزود: مجموعه اصولگرایان جلسات خوبی با هم داشته اند و به پیشرفتهای خوبی رسیده ایم و امیدواریم به وحدت نهایی برسیم.

قائم مقام جبهه پایداری تاکید کرد: آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله موحدی کرمانی دبیر کل جامعه روحانیت مبارز و آیت الله مصباح یزدی در راس وحدت اصولگرایی قرار داشته و نقش پدری دارند و فصل‌الخطاب انها هستند. ما بر وحدت اصولگرایان تاکید داریم.

وی با اشاره به مواضع جبهه پایداری که برخی ها انها را افراطی می‌خوانند بیان داشت: در جبهه پایداری نیز امکان اشتباه وجود دارد و ما خود را بری از اشتباه نمی‌دانیم، زیرا معصوم نیستیم، اما اینکه برخی دوستان یکسری از جریان های اصولگرایی را تندرو و یا کندرو معرفی می کند برای ضربه به وحدت است.