برلوسکنی: پوتین می‌خواهد مرا به عنوان وزیر اقتصاد روسیه معرفی کند!

روسيه,ایتالیا

نخست‌وزیر سابق ایتالیا مدعی شد که رئیس‌جمهوری روسیه قصد دارد به وی درجه شهروندی روسی داده و او را وزیر اقتصاد کشورش کند!

نخست‌وزیر سابق ایتالیا مدعی شد که رئیس‌جمهوری روسیه قصد دارد به وی درجه شهروندی روسی داده و او را وزیر اقتصاد کشورش کند!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، از سلیویو برلوسکنی نقل می‌کنند که در یک ضیافت شام در این باره گفته است: در ایتالیا، من به حاشیه رانده شده‌ام اما ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به من گفته که تمایل دارد به من حق شهروندی روسی دهد و وزارت اقتصاد کشورش را به من واگذار کند!

اما در واکنش به این اظهارات، "دیمیتری پسکوف"، سخنگوی کرملین خاطرنشان کرد، اظهارات پوتین در این باره صرفا تشریفاتی و استعاری و بیانگر حمایت از یک دوست قدیمی بوده است.

پسکوف در این باره اظهار کرد: پوتین و برلوسکنی دوستان قدیمی هستند. آنها با هم در ارتباط‌اند و این یک رفاقت واقعی است. اما در خصوص اظهارات مذکور باید گفت که آنها جنبه حمایتی داشتند تا یک پیشنهاد رسمی برای ارائه یک پست اداری که تقریبا غیرممکن است.

این در حالی است که برلوسکنی اخیرا درگیر مسائل حقوقی و قانونی متعددی بوده است. او در تازه‌ترین پرونده قضایی خود به علت رشوده دادن به یک سناتور به سه سال حبس محکوم شد.

پوتین و برلوسکنی دوستان قدیمی بوده و طی سفر اخیر رئیس جمهور روسیه به رم در ماه ژوئن رسانه‌ها گزارش‌هایی مبنی بر تلاش حزب فورسا برای رفع تحریم‌ها علیه روسیه منتشر کردند.

انتهای پیام

کد N898184