نعمتی هشدار داد،

در دوران پسا تحریم مونتاژ کار نشویم

صنعت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:‌ در دوره پس تحریم باید مراقب بود صنایعی مثل صنایع پتروشیمی، سیمان و تابلو که در دوران تحریم بومی شدند را کنار نگذاریم و کشور را در دامن کشورهای اروپایی نیندازیم.

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، گفت: باید با تدبیر و حوصله نسبت به حضور مسئولان و شرکت های اروپایی در کشور اقدام کنید.

نماینده مردم اسدآباد خواستار برنامه ریزی تیم اقتصادی دولت برای تامین نیازمندی های صنعت و تولید کشور در دوران پساتحریم شد و افزود:‌ باید به شدت مراقب افتادن در ورطه مونتاژکاری در صنایع مختلف باشیم. باید با نگاه به فناوری های روز، توانمندی‌های داخلی را رشد دهیم.

وی با اشاره به توانمندی های صنعت خودروسازی گفت: نباید ظرفیت شرکت‌های تامین کننده مواد اولیه و قطعه سازی برای کارخانجات مادر نادیده گرفته شود. حجم بالایی از اشتغال صنعت خودروسازی کشور متمرکز است. لشکر بیکاران تحصیل کرده و بحران‌های اجتماعی و خانواده‌ای ناشی از آن زنگ خطر بزرگی برای مسوولان است تا فکری اساسی برای اشتغال کشور کنند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مونتاژکاری در صنایع محدود را بلااشکال دانست و افزود:‌ کارشناسانی که معتقد به سرمایه گذاری در صنایع مزیت‌دار هستند باید توجه داشته باشند که صنعت خودروسازی کشور با بیش از چند دهه از جمله صنایع بزرگی است که تعداد زیادی نیروی انسانی را جذب خود دارد؛ بنابراین باید به شدت مراقب بود تا این صنعت را دو دستی در اختیار برندهای خودروسازی آلمانی و فرانسوی نذاریم.

نعمتی تاکید کرد: باید از ظرفیت کشورهای صنعتی از جمله آلمانی و فرانسه استفاده کنیم و نیازها با صنعت کشور در حوزه های به شدت تخصصی را بر اساس skd,ckd تامین کنیم، اما در صنایعی که بومی شده اند نباید به عقب برگردیم.

انتهای پیام

کد N898154