آغاز مداخله نظامی ارتش ترکیه در سوریه

ایسنا نوشت:

ارتش ترکیه که نزدیک به دو هفته است تحرکات بی‌سابقه‌ای را در مرز با سوریه آغاز کرده، سرانجام حملات خود را به داخل مرزهای این کشور آغاز کرد و جنگنده‌های ترکیه شب گذشته مواضع داعش را بمباران کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، حملات جنگنده‌های ترکیه که با ورود محدود تانک‌ها و زره‌پوش‌های این کشور به داخل مرزهای سوریه همراه بود، ده‌ها کشته در صفوف داعش برجای گذاشته که در نزدیکی مرز با ترکیه مستقر هستند.

بنا بر اعلام آنکارا حملات جنگنده‌های این کشور از داخل مرزهای ترکیه صورت گرفته و هواپیماهای ارتش وارد حریم هوایی سوریه نشده‌اند.

این حملات پاسخ آنکارا به کشته شدن یک نظامی این کشور در مرز با سوریه است که گفته می‌شود توسط اعضای داعش از پای درآمده است.

منابع محلی می‌گویند: ادوات نظامی سنگین ارتش ترکیه به همراه زره‌پوش‌های این کشور به سمت روستای عیاش در نزدیکی شهر اعزاز سوریه که در کنترل داعش است، حرکت کرده‌اند.

تانک‌ها و توپخانه ارتش ترکیه نیز از داخل مرزهای این کشور مواضع داعش را در مجاورت مرز گلوله‌باران کردند که بیشتر این حملات بر منطقه الراعی تمرکز داشت.

بنا به گفته مسوولان آنکارا، حملات ارتش این کشور به مواضع داعش کوبنده و بی‌سابقه بوده و برخی اظهارات از کشته شدن بیش از 100 تروریست داعش در این حملات سخن می‌گویند.

ارتش ترکیه چهار روز پیش و در پی انفجار شهر سروج که بیش از 30 کشته بر جای گذاشت، تحرکات نظامی خود را در مرزهای با سوریه به شدت افزایش داده و هر آن انتظار حمله به مواضع گروه‌های تندرو در داخل سوریه می‌رفت.

5252

کد N897526