۰
بثینه شعبان:

غرب لزوم تغییر روش در سوریه را درک کرده است/توافق نشان قدرت ایران

  • ۲۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

مشاور رئیس جمهوری سوریه با بیان اینکه غرب به تغییر اسلوب خود در زمینه سوریه روی آورده توافق هسته ای را نتیجه مقاومت و نشانگر قدرت جمهوری اسلامی ایران دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با شبکه المیادین اعلام کرد که در زمان کنونی اولویت سوریه خشکاندن ریشه های تروریسم و حامیان آن است.

وی  در ادامه افزود: غرب امروز لزوم تغییر اسلوب خود را در زمینه سوریه درک کرده و دریافته است که باید حقوق و کرامت ملتها را درنظر بگیرید.

شعبان در ادامه ضمن اشاره به جمع بندی نهایی وین درخصوص توافق هسته ای اعلام کرد که در توانفق هسته ای اخیر میان ۱+۵ همه دنیا دخیل خواهد بود چر اکه این مسئله نشانگر تمایل و توجه به مذاکره و اتخاذ راهکارهای مسالمت آمیز و همچنین تعامل با کشورها به دور از تحریم و تهدید است.

وی همچنین اعلام کرد که این توافق گویای پایداری ملت ایران و قدرت نمایی ایران در مذاکره با غرب و دستیابی به نتایج مهم است.

مشاور رئیس جمهوری سوریه در پاسخ به سوالی در خصوص تأثیر توافق هسته ای بر وضعیت سوریه گفت: سوریه به عنوان کشوری در منطقه از تمایلات موجود برای ایجاد صلح بهره مند می شود و دمشق خواهان منع گسترش تسلیحات هسته ای و رهایی منطقه از آن است.

وی افزود: این توافق نشانگر توجه و استقبال غرب به مذاکره و جایگزین کردن آن به جای تهدید و تحریم است و این امر بدون شک برای سوریه و منطقه مفید خواهد بود.

شعبان در ادامه تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران کشوری به تکامل رسیده و پخته است و نمی توان آن را زیر فشار گذاشت.

وی در ادامه بر موضع سوریه در ادامه مذاکرات مسالمت آمیز برای حل بحران این کشور تأکید کرد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.