زمانی قمی:موفقیت در مذاکرات هسته ای نقطه عطفی در تاریخ ایران و انقلاب است

استاندار استان مرکزی گفت: موفقیت در مذاکرات هسته ای به عنوان یک نقطه عطف در تاریخ همواره سربلند ایران و انقلاب اسلامی به ثبت خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی – محمود زمانی قمی روزچهارشنبه در جلسه شورای اداری استان مرکزی، ضمن تبریک پیروزی دیپلماسی ایران در عرصه بین المللی، گفت: از ابتدای شکل گیری مذاکرات، مقام معظم رهبری نقش والا و بی بدیلی در هدایت تیم مذاکره کننده داشته اند.

وی افزود: عطش تیم 1+5 و آمریکا برای گفت وگو با ایران نشان از منزلت رفیع انقلاب اسلامی در منطقه و جهان اسلام دارد.

زمانی با اشاره به شرایط قبل از مذاکرات هسته ای، تصریح کرد: چندین بیانیه و قطعنامه ذیل فصل هفت شورای امنیت علیه ملت ایران صادر شد، و کشور ما متهم به اخلال در نظم جهانی شد و در نهایت ذیل این قطعنامه ها بزرگترین ستم و جفا علیه ملت ایران به کشور ما تحمیل شد.

استاندار مرکزی در ادامه به سخنان رئیس جمهور پس از این مذاکرات اشاره کرد و افزود: به برکت اسلام و انقلاب اسلامی و دعای خیر ملت برای اولین بار، کشور ایران و انقلاب اسلامی سرافرازانه از ذیل فصل هفت شورای امنیت خارج شد و توانست برتری خود در منطقه را به رخ جهانیان بکشاند.

وی با اشاره به سخنان رییس جمهور اظهار کرد: طبق سخنان رئیس جمهور، در مذاکرات چهار هدف دنبال شد که عبارتند از حفظ توانمندی و فناوری هسته ای کشور، لغو تحریم های ظالمانه و غیرانسانی، لغو قطعنامه های غیرقانونی شورای امنیت سازمان ملل و خروج پرونده هسته ای ایران از فصل هفت منشور سازمان ملل.

زمانی ادامه داد: این پیروزی به عنوان یک نقطه عطف در تاریخ همواره سربلند ایران و انقلاب اسلامی ثبت خواهد شد.

استاندار مرکزی در ادامه با اشاره به شرایط سخت استقرار دولت و زمین ماندن بسیاری از امور، گفت: ایران پس از انقلاب دو بار تجربه رشد منفی اقتصادی داشته است، یکبار در زمانی که دشمنان به مرزهای ایران اسلامی حمله کردند و قیمت نفت تا منفی دو درصد کاهش پیدا کرد. این رکود بار دیگر در سال 1391 روی داد که به رغم داشتن 700 میلیارد دلار درآمد نفتی، رشد نقدینگی شدیدی همراه با نرخ تورم 40 درصدی اتفاق افتاد.

زمانی قمی اظهار کرد: با سود 20 درصدی حاصل از سرجمع تخلف هشت هزار میلیارد تومانی بابک زنجانی و تخلف 20 میلیارد دلاری صرافی در دولت های نهم و دهم می توان سه هزار کیلومتر بزرگراه دارای مشکل را اصلاح کرده و علاوه بر ایجاد شبکه ریلی برقی تهران – قم – اصفهان، خسارات تصادفات جاده ای را کاهش داد.

وی افزود: در سال های گذشته 890 هزار کارمند جدید در دولت به کار گرفته شده اند که از این تعداد، استخدام 490 هزار نفر خلاف قانون است و در واقع با هزینه حقوق آنها می توان بسیاری از مشکلات عمرانی را حل کرد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: از آنجا که معتقدیم این انقلاب همیشه حمایتی بیشتر از آنچه که دیده می شود، دریافت می کند و با تدبیر به پیش می رود، طی سال های آینده نیز در همه زمینه ها با شرایط بهتری پیش خواهیم رفت.

وی در دادامه گفت: تدوین سند چشم انداز توسعه استان مرکزی باید در عرصه های کشاورزی، صنعت، گردشگری و... دیده شود. راه حل های مورد نظر در این راستا مجهول نیستند و تحقق آنها مهم است.

استاندار تصریح کرد: باید مشکلات واحدهای صنعتی روشن شده و منشاء و ریشه مشکلات بررسی شود.

وی تأکید کرد: مشکل آلودگی هوای استان نیز از مسائل حساسی است که باید بررسی شده و منشاء آلودگی مشخص شود.

زمانی همچنین بر مشخص شدن نقشه راه توسعه استان تأکید و بیان کرد: مسئله تعرض به اماکن گردشگری، مشکل شهرک صنعتی، 70 قله و مشکلات عمده که رفع آنها در کانون اختیارات دولت است، باید توسط فرمانداران شهرستان ها شناسایی، بررسی و حل شود.

وی با بیان اینکه استان مرکزی مستثنی از قاعده کلی کشور نیست، افزود: اقتصاد و معیشت مردم، اصلی ترین هدف دولت تدبیر و امید در این استان است.

زمانی خاطرنشان کرد: از سیاست های رئیس جمهور تعامل و همکاری با همه ارگان ها، دستگاه ها و مسئولین است و ما نیز جهت تحقق سیاست های دولت تلاش کرده و از ابزارهای آن بهره خواهیم برد.

وی در مورد تغییرات مدیران استانی نیز گفت: این تغییرات طبیعی بوده و جابجایی ها با حفظ کرامت و منزلت اشخاص انجام می گیرند. در این راستا به هیچ وجه سیاستهای هشت سال پیش تکرار نخواهند شد.

زمانی با اشاره به قرار گرفتن در سال برگزاری انتخابات مجلس، تصریح کرد: واضح است که نامزدها نباید از امکانات دولتی و عمومی برای تبلیغات استفاده کنند.

استاندار مرکزی با تأکید بر حضور فعال مدیران در دستگاه های اجرایی گفت: در طول سال بازدیدهای سرزده از دستگاه های اجرایی صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: شاخصه های مهم نظام جمهوری اسلامی ایران توجه به نماز، زکات، امر به معروف و نهی از منکر است.

وی تأکید کرد:مسئولین باید با عزم جدی فریضه امر به معروف و نهی از منکر را آن طور که شایسته است،احیا کنند. این موضوع لازم الاجراست و آیین نامه اجرایی آن باید زودتر در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر تصویب شود.

انتهای پیام

کد N896645