قطعنامه سازمان ملل حادثه‌ای کم نظیر بود

روحانی,هیئت دولت,توافق هسته ای

رئیس جمهور در نخستین واکنش به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره موضوع مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ خاطرنشان کرد: این قطعنامه حادثه‌ای کم نظیر و شاید بگوییم بی‌نظیر بود که در تاریخ کشور به عنوان یک روز تاریخی ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس جمهور  در جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به مذاکرات هسته ای و تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت گفت: این توافق هسته ای به ضرر هیچ کس نیست.


آقای روحانی دولت گفت: راهی که این دولت برای حل مسائل موجود انتخاب کرد، مسیر تعامل سازنده بود و همگان دیدند که این راهبرد در مذاکرات هسته ای موفق شد.


وی افزود: شرایط امروز ایران باید شرایط امید و نشاط، نگاه به آینده بهتر و ایجاد فضای کار و تولید باشد.


رئیس جمهور در ادامه خاطرنشان کرد: امروز ایران از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل خارج شده  و این موفقیت بسیار بزرگی است.


روحانی با بیان اینکه ایران هر گونه مداخله در سرنوشت کشورها را قابل قبول نمی داند گفت: البته ما همیشه اعلام کرده ایم از مظلوم دفاع و از توان خود در مقابله با تروریسم استفاده می کنیم زیرا تروریسم را برای منطقه و جهان خطرناک می دانیم.


باید حوادث غیرمترقبه برای ما درس باشد


رئیس جمهور با اشاره به وقوع حوادث سیل و توفان در برخی مناطق کشور گفت: در حوادث غیر مترقبه تا جایی که می توانیم باید پیش بینی کنیم و به مردم اطلاع دهیم و در طول سال و در شرایط عادی باید به فکر حوادث غیرمترقبه باشیم.


آقای روحانی تصریح کرد: باید همه توانمان را در زمینه پیش بینی حوادث غیرمترقبه انجام دهیم و به فکر روزهای حوادث باشیم.


وی افزود: مجوزهایی که می دهیم، ساختمان هایی که ساخته می شود، موانعی که سر راه مسیل ها به وجود می آید، تخریب مسیل ها، نحوه پل زدن ها و جاده ساختن ها؛‌ همه باید مراقبت هایی را که در این زمینه باید داشته باشیم دنبال کنیم.


روحانی گفت: تلاش کنیم که چگونه خسارت ها را کاهش دهیم و چگونه به مردم اطلاع رسانی کنیم و اینکه چگونه در زمان حادثه به بهترین وجه امدادرسانی کنیم و مشکلات مردم را جبران کنیم.


رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد، دولت درس های لازم را در این زمینه گرفته باشد و افزود: دولت اقدامات لازم را تا امروز انجام داده است و ادامه خواهد داد و اگر آلامی به وجود آمده است آنها را به حداقل می رساند
کد N896155

وبگردی