هشدار تل‌آویو به اروپا نسبت به فشارهای اقتصادی علیه اسرائیل

اسراييل

معاون وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به کشورهای اروپایی نسبت به ادامه حمایت از نهادهای چپ‌گرای اسرائیلی که خواهان تحریم تل‌آویو هستند، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه عبری زبان هاآرتص، "تزیپی حوطبلی"، معاون وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در نشستی با نمایندگان پارلمان‌های اروپایی و مسئولان سفارت هلند، خواهان توقف سیاست‌ حمایت از نهادهایی شد که به تحریم اسرائیل دعوت می‌کنند.

وی تاکید کرد: اروپایی‌ها باید اسرائیل را در روند نظارت بر حمایت نهادهای داخلی اسرائیل شریک بدانند و دست از سیاست کنونی خود بردارند؛ سیاستی که احتمالا اسرائیل را به تصویب قانونی برای مقابله با آن وادار کند.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی حجم حمایت اروپا از نهادهای حقوق بشر اسرائیل را در سال‌های اخیر حدود 100 میلیون یورو برآورد کرد.

این هشدار تل‌آویو پس از آن صورت گرفت که اتحادیه اروپا اخیرا اعلام کرد عملیات درج علامت روی محصولات تولیدی شهرک‌های صهیونیستی واقع در سرزمین‌های اشغالی را در چند ماه‌ آینده و با هدف اعمال فشار اقتصادی بر این رژیم آغاز می‌کند.

پیشتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز نهادهای اسرائیلی را به تلاش برای خدشه دار کردن چهره وی پیش از انتخابات با حمایت خارجی متهم کرده بود.

انتهای پیام

کد N896128