گزارش خبری روزنامه رسالت:

صدها مزدور سعودی كشته شدند/ شكست سنگین آل سعود در عدن

سیاسی

شکست سنگین اخیر سعودیها در عدن، بار دیگر قدرت مقاومت ملت یمن در برابر رژیم سفاک و کودک کش آل سعود را به تصویر کشید.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه رسالت در گزارش خبری خود در مورد تحولات اخیر یمن نوشت:

اقدامات نظامی6 روز گذشته عربستان که به‌منظور تصرف عدن دنبال شد، به‌طور کامل با شکست مواجه شده و بقایای نیروهای وابسته به عربستان در حال فرار از این شهر می‌باشند.محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن در مصاحبه با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری الوقت گفت : اقدامات نظامی شش روز گذشته عربستان که به‌منظور تصرف عدن دنبال شد، به‌طور کامل با شکست مواجه شده و بقایای نیروهای وابسته به عربستان در حال فرار از این شهر می‌باشند.براساس این گزارش عربستان سعودی با حمایت ناوهای آمریکایی و نیروهای نظامی امارات متحده عربی از طریق دریا و مناطق تحت تصرف خود در شرق عدن بین ٤٠٠ تا ٦٠٠ نفر مزدور تعلیم دیده را وارد عدن کردند و با بهره گیری از بمباران شدید منطقه شرقی و جنوبی عدن که تعداد‌ آنان از ١٠٠٠ سورتی پرواز و ٤٠٠٠ بمب فراتر رفت، تلاش کردند تا این شهر را به تصرف در آورده و سپس به‌سمت استان‌های دیگر در جنوب حرکت نمایند.

سخنگوی انصارالله گفت: نیروهای تحت فرماندهی مشترک عربستان، امارات و آمریکا از روز چهارشنبه تهاجم جدید و سازمان‌یافته‌ای را علیه عدن آغاز کردند. آنان درصدد بودند با تصرف فرودگاه و استانداری به‌سمت بقیه مناطق عدن حرکت نمایند، اما بعد از ٤ روز عملیات سنگین و دادن صدها كشته و اسیر، شکست را پذیرفتند. وی اضافه کرد: نیروهای عمل‌کننده که ترکیبی از عناصر وابسته به منصور هادی، عوامل حزب اصلاح، واحدهایی از القاعده و نیروهای جدید اعزامی از کشورهای مختلف بودند و به‌وسیله جنگنده‌های سعودی و امارات و ناوهای آمریکایی حمایت می‌شدند، پس از آن‌که متوجه شدند نیروهای جدیدی به آنان اضافه نمی‌شود، عقب‌نشینی از مواضع تصرف شده را آغاز کردند و این در حالی بود که در این فاصله دست‌کم نیمی از آنان کشته شده و یا به اسارت درآمده بودند.براساس این گزارش نیروهای متجاوز در روز اول حدود ١٧٠ و در روز دوم حدود ١١٠ و در روزهای بعد بین ١٠٠ تا ١٥٠ نفر کشته دادند و ده‌ها نفر از آنان نیز به اسارت ارتش و انصارالله درآمدند.

عربستان از روز گذشته و به‌منظور انتقامجویی خطوط امدادی انصارالله در حد فاصل لحج و عدن را زیر آتش شدید گرفته و حملات سنگینی نیز متوجه استان‌های مأرب و صعده کرده است. دیروز سه راهی عنب در شمال عدن شاهد حملات سنگین سعودی‌ها بود.سخنگوی جنبش انصارالله یمن تأکید کرد گفته‌های دشمن سعودی درباره موفقیت‌ها در عدن به‌اندازه یک‌درصد دستاوردهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی نیست. اقدام کانال‌های دشمن در بازاریابی پیروزی یک پدیده رسانه‌ای و جنگ روانی و تلاشی برای بالا بردن روحیه عناصر خود است که به‌رغم پشتیبانی گسترده جنگنده‌های دشمن و کشتی‌های جنگی از تحرکات آنها، متحمل شکست شده‌اند.این سخنگو درباره گام‌های استراتژیک تصریح کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی به‌زودی عملیات بزرگی را اجرا خواهند کرد که روند این نبرد را به‌صورت کلی تغییر خواهد داد. هرچقدر که این نبرد طولانی شود، آنها اجازه هیچ‌گونه گسترش به‌نفع القاعده و اقدامات آن برای ارتکاب جنایات علیه مردم یمن را نخواهند داد.

صالح الصماد رئیس دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد هر روز که از تجاوز به یمن می‌گذرد بر جهانیان آشکار می‌شود که آمریکا و صهیونیست‌ها در صف اول این تجاوز قرار دارند.«صالح الصماد» در ادامه گفت که آمریکا مزدوران خود و در صدر آنها عربستان را وادار کرد تا به یمن تجاوز و این کشور را ویران کنند. آل سعود از ثبات در یمن با موقعیت استراتژیک این کشور با توانایی های انسانی آن واهمه دارد چرا که عربستان این مسئله را خطری برای خود احساس می کند همچنین که آمریکا و اسرائیل این ترس را دارند.وی افزود مزدوران امارات نسبت به عدن و اهالی آن دغدغه‌ای ندارند و می‌خواهند که عدن ثبات نداشته باشد تا این منطقه نتواند نقش منطقه‌ای و جهانی خود را داشته باشد. چرا که عدم ثبات در عدن برای امارات حیاتی است و این کشور تلاش کرده است بندر عدن با همکاری برخی از مسئولان محلی نقش گذشته (در زمینه اقتصادی) خود را از دست بدهد.صالح الصماد گفت که دولت امارات می‌دانست اگر عدن نقش راهبردی خود را به دست بیاورد امارات به تبع آن دبی که یکی از مهمترین پایگاه های اقتصادی امارات است را از دست خواهد داد. به همین دلیل اماراتی‌ها تلاش دارند تا به هر قیمتی عدن را کانون درگیری قرار دهند.لازم به ذکر است فرماندهی ستاد مشترک ارتش امارات اعلام کرد که «سیف یوسف احمدالفلاسی» افسر ارتش این کشور در حین انجام عملیات در عدن کشته شده است.