جهانگیری:

توافق هسته‌ای را ساده نگیریم

معاون اول رييس جمهور,اسحاق جهانگيري,استان اردبیل

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه توافق هسته‌ای فرصت جدیدی برای اقتصاد، تولید و سرمایه گذاری کشور ایجاد کرده است تاکید کرد که نباید از این توافق را ساده و دست کم گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، اسحاق جهانگیری طی سخنانی در هجدهمین اجلاس هیأت عمومی سازمان نظام مهندسی که در اردبیل برگزار شد گفت: از افتخارات مهمی که در دولت تدبیر و امید به وجود آمد این بود که استقبال عید فرخنده فطر، توفیق بزرگ مذاکرات هسته‌ای و شادمانی ملت ایران بود که این امر نوید اشتغال، تولید ، سرمایه گذاری، رشد دانش و تکنولوژی کشور را با خود به همراه داشت.

وی افزود: گزاف نیست اگر بگوییم در این ایام چشم جهانیان به وین دوخته شده بود که چه اتفاقی خواهد افتاد. مردم جهان انتظارمی کشیدند پیروزی منطق بر زور و تکریم بر تهدید را مشاهده کنند و در آخر جهانیان هم به احترام ملت بزرگ و متمدن ایران ایستادند و احترام گذاشتند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: توافق هسته‌ای که در روزهای آخر ماه مبارک رمضان با تلاش قهرمانان متدین و اعضای شجاع تیم مذاکره کننده ایران در عرصه دیپلماسی به بار نشست، منزلت ایران را ارتقا داد و سرمایه اجتماعی و امید و اعتماد مردم به دولتمردان و نظام را افزایش داد؛ نظامی که قادر است پیچیده ترین مسائل را با سرپنجه تدبیر حل کند.

وی با بیان اینکه توافق هسته‌ای فرصت جدیدی بر ای اقتصاد، تولید و سرمایه گذاری دولت ایجاد کرد ،‌افزود: تیم مذاکره کننده ایران یک دوره 23 ماهه را با موفقیت سپری کرد و این موفقیت بیش از هر چیزمدیون ایستادگی مردم ، هدایت های مقام معظم رهبری،‌تدبیر ریاست محترم جمهوری و از همه مهمتر عنایات خاص الهی و دعای مردم ایران بود که یکباره دیگر مثل دوران دفاع مقدس پیروزی ایران را به رخ جهانیان کشیدند.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران نشان داد که نه در جنگ، بلکه بر جنگ پیروز شد . خیلی ها تصور می کردند ایران را به نقطه ای رسانده اند که گریزی جز جنگ وجود ندارد ولی ملت ایران نشان داد که می تواند بن بست شکنی کند.

وی با بیان اینکه دانش گفت‌وگو ، فن مذاکره و هنر دیپلماسی ایران به جهانیان نشان داده شد، گفت: این اولین باری است که یک کشور به اصطلاح در حال توسعه در مقابل شش قدرت بزرگ دنیا از غرب و شرق ، اتحادیه اروپا و سازمان ملل پای میز مذاکره می نشیند و به اهدافی که از قبل ترسیم کرده دسترسی پیدا می‌کند.

جهانگیری تصریح کرد: ملت ایران به دستاورد بزرگی رسیده است و ما نباید آن را ساده و کم بگیریم ولی متاسفانه گاهی اوقات این اتفاق توسط عده ای می افتد.

معاون اول رئیس جمهور گفت:‌قرار نیست توافق صد در صد باب میل یک طرف باشد بلکه معنای توافق این است که دو طرف گفت‌وگو کنند تا به یک نقطه مشترک برسند و موضوع مهم این است که ما در این توافق به دستاوردهای بزرگ رسیده ایم.

ادامه دارد...

کد N894887