ارزیابی مثبت وزیران خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان از تاثیر توافق هسته‌ای بر منطقه

وزیر امور خارجه انگلیس از ایران خواست تا نقش سازنده‌تری در منطقه ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس روز دوشنبه پیش از برگزاری نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 که هفته گذشته در وین حاصل شد گفت که امیدوارم این توافق ایران را به ایفای نقشی سازنده‌تر در منطقه ترغیب کند.

هاموند تاکید کرد: ما امیدواریم که ایران به عنوان یک قدرت سازنده‌تر در منطقه عمل کند. اتحادیه اروپا نیز می‌تواند در این‌جا نقشی مهم داشته باشد. در پیشینه ایران برقراری ارتباط با آمریکایی‌ها بسیار سخت بوده است در حالی که روابط با 28 کشور عضو اتحادیه اروپا سختی کم‌تری داشته است.

او ادامه داد:‌ بنابراین شاید ما شانس این را داشته باشیم که ایران را به ایفای نقش سازنده خود در منطقه ترغیب کنیم.

براساس این گزارش لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه نیز پیش از برگزاری این نشست به تاثیر مثبت توافق هسته‌ای بر منطقه اشاره و آن را سازنده ارزیابی کرد.

هم‌چنین فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر امور خارجه آلمان امروز در بروکسل گفت: امیدوارم توافق هسته‌ای با ایران انگیزه لازم برای اتخاذ یک رویکرد مشابه برای مقابله با بحران کنونی سوریه را بدهد اگرچه ما هنوز تا دستیابی به یک راه‌حل (در این زمینه) بسیار فاصله داریم.

انتهای پیام

کد N894085