جعفرزاده مطرح کرد

تصویب توافق هسته‌ای در شورای امنیت؛ اثبات منطق ایران

مذاكرات ايران و گروه 1 5,شوراي امنيت

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی گفت که تصویب توافق هسته‌ای ایران و 1+5 در شورای امنیت سازمان ملل نشان‌دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران به دنبال فضای تعاملی با دنیا است.

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی گفت که تصویب توافق هسته‌ای ایران و 1+5 در شورای امنیت سازمان ملل نشان‌دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران به دنبال فضای تعاملی با دنیا است.

غلامعلی جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، اظهار کرد: آنچه برای دنیا اثبات شده این است که جمهوری اسلامی ایران اهل منطق است،‌به دنبال بمب هسته‌ای نبوده و آنچه می خواهد فضای تعاملی با دنیا است که به نظر می رسد دولت در این بخش از سیاست خارجی اش توانسته موفق عمل کند.

وی افزود: این توافق هسته‌ای و تصویب آن در شورای امنیت امری بی سابقه بوده است، زیرا هیچ کشوری وجود نداشته که ذیل ماده 7 شورای امنیت برود و بدون جنگ برگردد. در حال حاضر هم تنها چیزی که در مورد آن نگرانی وجود دارد بند 12 موسوم به بند ماشه است و این انتظار از مجموعه دولتمردان وجود داشته با روسیه و چین لابی کنند تا این بند را تغییر دهند که این امر غیرقابل انجام است و به نظر من جای هیچ مشکلی نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس تاکید کرد: اگر غربی ها بخواهند بهانه جویی کنند و به تحریم ها برگردند ما هم به همان مرحله قبلی هسته‌ای و چه بسا پیشرفته تر بر می گردیم. در واقع اگر آن‌ها توافق را نقض کنند فرصت برای نقض توافق از سوی ما هم وجود دارد. ضمن اینکه خسارت نقض توافق از سوی ما برای آن‌ها بدتر خواهد بود و غربی ها بیشتر از این موضوع متضرر می شوند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه کشورهای غربی بعد از توافق هسته‌ای به دنبال بازارهای خود در ایران هستند گفت: ما با کسانی که در دوره تحریم ها به ما ظلم کردند و در تشدید تحریم و سوء‌استفاده نقش داشتند باید کمتر مهربان باشیم.

جعفرزاده با هشدار نسبت به پرهیز از خدشه دار شدن زیرساخت های مقاومتی یادآور شد:‌ دغدغه من این است که آزاد شدن پول های بلوکه شده در اقتصاد ایران اثر مثبتی نگذارد، بنابراین باید مراقب باشیم زیرا اگر این پول ها مطابق برنامه هزینه نشود و در پروژه‌های عمرانی صرف نشود اقتصاد کشور با مشکل مواجه خواهد شد.

انتهای پیام

کد N894012