با اشاره به اظهارات یک مقام آلمانی:

افخم: دیدگاه‌های سیاسی ایران و آلمان کاملا متفاوت است

وزير امور خارجه,رژيم صهيونيستي,ايران و آلمان

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: ما نسبت به برخی مسائل منطقه خاورمیانه دیدگاههایی کاملا متفاوت از سیاستهای آلمان داریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: ما نسبت به برخی مسائل منطقه خاورمیانه دیدگاههایی کاملا متفاوت از سیاستهای آلمان داریم.

مرضیه افخم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) درپاسخ به سووالی در مورد اظهارات معاون صدر اعظم و وزیر اقتصاد آلمان در خصوص برسمیت شناختن رژیم صهیونیستی از طرف ایران و طرح این موضوع در دیدارهایش در تهران اظهار کرد: ما نسبت به برخی مسائل منطقه خاورمیانه دیدگاه‌هایی کاملا متفاوت از سیاست‌های آلمان داریم و همواره طی 35 سال گذشته نیز دیدگاه‌های‌مان را در مذاکرات متعدد و مختلف صریحا بیان کرده ایم و این موضوع جدیدی نیست .

وی با اشاره به علائق مشترک و ظرفیت‌های وسیع همکاری دو کشور تصریح کرد: در حوزه همکاری‌های دوجانبه سیاسی و اقتصادی و همچنین مشورت‌ها پیرامون موضوعات و بحران‌های مختلف بین‌المللی سابقه تماس‌ها و فعالیت‌های سازنده‌ای میان دو کشور وجود دارد.

وی هم‌چنین اظهار کرد: بخش اصلی این سفر گفت‌وگو و تبادل نظر پیرامون زمینه ها و چشم انداز همکاری های دوجانبه را شامل می شود و طبیعی است در گفت‌وگو پیرامون منطقه ما همچون گذشته نگرانی‌ها و نظرات مان در خصوص تهدیدات موجود و از جمله تهدیدات رژیم صهیونیستی و ریشه های بحران در منطقه را مطرح خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N893403