نماینده مسجد سلیمان:

نظارت بر بانک‌ها از سوی بانک مرکزی نیاز به بازنگری دارد

سیاسی

نماینده مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نظارت بر بانک ها از سوی بانک مرکزی ضعف جدی دارد و لذا نیازمند بازنگری جدی است.

نماینده مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نظارت بر بانک ها از سوی بانک مرکزی ضعف جدی دارد و لذا نیازمند بازنگری جدی است.

اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به طرح مساله وجود حساب‌های جعلی در سیستم بانکی گفت: متاسفانه عده‌ای برای بهره‌گیری خارج از ضوابط معمول دست به چنین اقداماتی می‌زنند و در این شرایط ضعف نظارتی بانک مرکزی جلوه می‌کند.

وی افزود: فرآیندهای الکترونیکی دربانک قابلیت کنترل خواهد داشت و سیستم پکپارچه بانکی تحت نظارت بانک مرکزی می‌تواند یک راهکار برای حل این معضلات باشد.

این عضو کمیسیون بودجه مجلس گفت: مشکلات بانکی ما هم در حوزه بازپرداخت اقساط نحوه دریافت تسهیلات و حسابهای جعلی نیازمند نظارت بیشتر است و توان جلوگیری از تخلفات آنگونه که باید باشد در بدنه نظارتی بانک مرکزی نیست.

وی ادامه داد: برای خطایی آن هم به این حجم پیش بینی‌ها و برنامه ریزی‌هایی شده بوده است و خلاء های نظارتی و مقرراتی به این پدیده کمک کرده است.

نماینده مسجد سلیمان در پایان تصریح کرد: باید این مساله بیشتر بررسی شود و شاید در خلل بررسی‌ها بسیاری از عوامل وابسته و یا تاثیرات این حساب‌های جعلی در سیستم بانکی ما نمایان شود.

انتهای پیام

کد N892560