العبادی در واکنش به جنایت اخیر در استان دیالی:

این جنایت در انتقام از پیروزی‌ها و دستاوردهای اخیر ارتش صورت گرفت

سیاسی

نخست وزیر عراق در واکنش به جنایت اخیر تروریست‌های داعش در منطقه «خان بنی سعد» استان دیالی تأکید کرد که این جنایت پس از تحقق دستاوردهای گسترده در مبارزه با داعش رخ داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «فرات نیوز»، «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق در سخنانی تأکید کرد که جنایت اخیر تروریست های داعش در استان دیالی به دنبال تحقق دستاوردهای گسترده ارتش و نیروهای مردمی در مبارزه با تکفیریها صورت گرفت.

وی با بیان اینکه گروه های تروریستی ـ تکفیری هیچ جایی در عراق نخواهند داشت، تأکید کرد: هرچقدر که اقدامات تروریستی تکفیریها در عراق گسترده تر شود، اراده مردم برای مقابله با آنها نیز بیشتر می شود.

العبادی ضمن «بزدلانه» توصیف کردن جنایت اخیر تروریست های داعش در استان دیالی در شب عید فطر، تصریح کرد: تروریست های تکفیری داعش هیچ هدفی جز به قتل رساندن زنان و کودکان عراقی ندارند.

نخست وزیر عراق با تأکید بر ادامه مبارزه با تروریست های داعش، اظهار داشت: تا زمان پاکسازی هر وجب از خاک عراق مبارزه با تکفیریها ادامه پیدا کرده و لحظه ای متوقف نخواهد شد.

گفتنی است، انفجاری تروریستی با استفاده از یک خودروی بمب گذاری شده در منطقه «خان بنی سعد» استان دیالی یکی از خونین ترین حوادث از این دست را از زمان قدرت گرفتن داعش در این کشور رقم زد. در این انفجار که در بازاری در منطقه خان بی سعد رخ داد دست کم ۱۰۰ نفر کشته شدند که در میان آنها چندین زن و کودک دیده می شود.

این انفجار خونین که در جریان آمادگی مردم برای برگزاری جشن عید فطر در یک بازار شلوغ در ۳۰ کیلومتری شمال شرق بغداد رخ داد چندین ساختمان را ویران و دهها خودرو را نیز منهدم کرد. یک مقام پلیس بغداد با اعلام این مطلب از صحنه های دلخراش این انفجار ابراز تاسف کرد.

در همین حال گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه ای مسئولیت این جنایت را که بیش از ۱۰۰ مجروح نیز داشته، به عهده گرفت. تروریست های داعش طی هفته های اخیر چندین عملیات تروریستی را در بغداد به اجرا گذاشته اند.

طبق این گزارش وقوع این انفجار خونین که به کشته شدن چندین کودک نیز انجامیده خشم مردم را برانگیخته به گونه ای که شماری از آنها در محکوم کردن این جنایت دست به اعتراض زده اند.