عضو کمیسیون امنیت‎ملی:

کشورهای غربی به حق و حقوق واقعی ایران پی بردند

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، ایستادگی جمهوری اسلامی در مقابل زیاده‌خواهی‌های غرب را موجب کوتاه آمدن قدرت‌های غربی از فشار بر ایران دانست.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، ایستادگی جمهوری اسلامی در مقابل زیاده‌خواهی‌های غرب را موجب کوتاه آمدن قدرت‌های غربی از فشار بر ایران دانست.

فتح‌الله حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: کشورهای غربی 35 سال در مقابل ایران ایستادند اما نهایتا به حق و حقوق واقعی جمهوری اسلامی پی بردند و به این نتیجه رسیدند که ایران سال سال 58 نیست بلکه ایران مقتدر است و حرفی برای گفتن دارد.

وی دفاع از حق و حقوق ملت ایران را دستور و رهنمود مقام معظم رهبری عنوان و خاطرنشان کرد: امروز دنیا باور دارد که جمهوری اسلامی ایران در 35 سال گذشته به شکل شفاف مواضعش را بیان کرده و این غربی‌ها بودند که به ایران ظلم کردند و تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان وضع کردند.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه به غربی‌ها اعتماد نداشته، اضافه کرد: غربی‌ها باید به خاطر سال‌ها ظلمی که به ایران کردند از ملت عذر خواهی کنند زیرا در طول سالیان گذشته نتوانستند ایران را بفهمند.

حسینی با بیان اینکه روند دستیابی به توافق هسته‌ای بین ایران 1+5 روند مثبتی خواهد بود، ادامه داد: در سال‌های گذشته جمهوری اسلامی ایران از حق و حقوق هسته‌ای خود دفاع کرده و در افکار عمومی اثرگذار بوده و غربی‌ها به اشتباه خود پی برده و به این نتیجه رسیده‌اند که ایران حرفی برای گفتن دارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان هدایت‌های مقام معظم رهبری در پرونده هسته‌ای را بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: دولت، مجلس و ملت هم حرف‌های ایشان را فصل‌الخطاب می‌دانند و رهنمودهای ایشان برای همه حجت است.

انتهای پیام

کد N892446