وزیر دفاع انگلیس داعش را مشابه "فاشیست‌های اروپا" دانست

سیاسی

وزیر دفاع انگلس با مشابه دانستن نبرد نیروی هوایی انگلیس و ارتش نازی در جنگ جهانی دوم با نبرد با داعش، این گروه ترویستی را فاشیست‌های اروپا توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری راشاتودی، مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس مبارزه با داعش را نبرد بزرگ دیگری برای نیروی هوایی سلطنتی انگلیس توصیف کرد.

بین ژوئیه و اکتبر سال 1940 خلبانان نیروی هوایی انگلیسی و همکارانشان توانستند حملات هوایی نازی‌ها را به انگلیس خنثی کنند. امروزه این مقاومت را با نام «نبرد بریتانیا» می‌شناسند.

فالون در ادامه اظهاراتش با اشاره به تهدیدی که داعش علیه غرب ایجاد کرده این گروه را این‌چنین توصیف کرد؛ "یک دشمن فاشیست که برای کشتن غیرنظامیان و دوستان رقیب خود آماده است."

در پی تصمیم اخیر دولت انگلیس در اختصاص دو درصد تولید ناخالص داخلی به هزیه‌های دفاعی، وزیر دفاع انگلیس شکست در اختصاص این بودجه را وحشتناک توصیف کرد.

وی همچنین اعلام کرد انگلیس برای کمک‌های اطلاعاتی در مقابله با داعش چندین هواپیمای جدید شناسایی به عراق می‌فرستد. در این میان نخست‌وزیر انگلیس نیز اعلام کرده است که وی فرماندهان ارتش را موظف خواهد کرد تا چگونگی انجام اقدامات مقابله‌ای بیشتر با داعش را بررسی کنند.

وی در این باره گفته بود افزایش اقدامات مقابله‌ای با داعش می‌تواند استقرار هواپیماهای جاسوسی، پهپاد و نیروهای ویژه را شامل شود. طی پنج سال گذشته متوجه شده‌ایم که این موارد می‌توانند امنیت‌ ما را بیشتر تامین کنند.

انتهای پیام

کد N891598