جنگ لفظی بی‌سابقه میان نتانیاهو و هاموند

واحد مرکزی خبر نوشت:

شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان ژاپن اعلام کرد: جنگ لفظی اخیر میان رئیس کابینه اسرائیل و وزیر امور خارجه انگلیس بر سر توافق هسته‌ایِ ایران، بی‌سابقه بود.

به گزارش شبکه تلویزیونی ان اچ کی ژاپن، مجری این شبکه درباره کنفرانس خبری مشترک دیروز (پنجشنبه) در بیت‌المقدس میان فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس، و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، گفت: در این کنفرانس خبری جنگ لفظیِ علنی و بی‌سابقه ای میان هاموند و نتانیاهو بر سر توافق هسته‌ای اخیر میان شش قدرت جهانی و ایران درگرفت. در این رویارویی علنی، نتانیاهو تأکید داشت که توافق وین ایران را ملزم نمی‌کند هیچ یک از رفتارهای سابقش را تغییر دهد، ولی تحریم های ایران را بلافاصله لغو می کند.

هاموند به اظهارات نتانیاهو این چنین پاسخ داد: شما گفتید که ما امروز تحریم‌ها را بر می داریم؛ ما هیچ تحریمی را امروز بر نمی داریم، بلکه ایران باید ابتدا به تعهدات خود بر اساس مفاد این توافقنامه (جمع‌بندی وین) عمل کند.

مجری اضافه کرد: این رویاروییِ بی سابقه در برابر انظار عمومی میان این دو شخصیت حدود بیست دقیقه طول کشید و این در حالی بود که دوربین‌های خبرنگاران مستمراً از این جنگ لفظی تصویر برداری می‌کردند.

نتانیاهو در پایان این کنفرانس خبری بار دیگر به توافق وین حمله کرد و گفت: این مسئله باعث می‌شود که حرکات تهاجمی ایران و عملیات تروریستیِ این کشور تشدید شود.

نتانیاهو سپس با خنده خطاب به هاموند گفت: آیا شما می‌خواهید (به پاسخ دادن به اظهارات من) ادامه دهید؟
هاموند نیز با خنده پاسخ داد: بگذارید این کار را در طبقه بالا (پشت درهای بسته) انجام دهیم.

مجری این شبکه در خاتمه افزود: مقامات عربستان سعودی نیز اخیراً تردید خود را درباره توافق هسته‌ای وین اعلام کرده‌اند.

5252

کد N891506