اعترافات مسئول عملیات انتحاری داعش در بغداد

سیاسی

مسئول عملیات انتحاری گروهک تروریستی داعش در بغداد فاش کرد اکثر عناصر انتحاری که دست به عملیات انتحاری در بغداد زدند دارای ملیت های عربی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، مسئول عملیات انتحاری داعش معروف به «ابوعبدالله» گفت: اکثر کسانی که خود را برای انجام عملیات انتحاری آماده می کردند دارای ملیت های عربستانی، تونسی و الجزایری و دو نفر از آنها از استرالیا و آلمان بودند. وی افزود: از هر ۱۰ نفر تنها یک نفر از مجریان عملیات انتحاری عراقی بودند.

این تروریست داعشی در گفتگو با مجله اشپیگل آلمان در یکی از زندان های عراق، با بیان اینکه در انتخاب مکان عملیات انتحاری هدف این بود که بیشترین تعداد از مردم به ویژه افسران پلیس و نیروهای نظامی کشته شوند، افزود: عاملان انتحاری سعی می کردند بازارها، حسینه ها و ایست های بازرسی پلیس را هدف قرار دهند.

ابوعبدالله با اشاره به اینکه تعداد دقیق عملیاتی انتحاری را که برای آنها برنامه ریزی کرده است به خاطر ندارد، تاکید کرد در سه ماهه آخر سال که بازداشت شد برای ۱۹ عملیات انتحاری برنامه ریزی کرده بود.

مسئول عملیات انتحاری داعش در مورد انتخاب عاملان انتحاری و ملیت های آنها گفت: این در حیطه اختیارات طراحان نظامی بود که دارای درجاتی بالاتر از من بودند، آنها به من معرفی می شدند و اکثرشان از فلوجه بودند. من مسئول بخش پایانی عملیات بودم و عاملان انتحاری در کارگاه های مخصوص آموزش می دیدند و به کمربندهای انفجاری مجهز و به مناطق از پیش تعیین شده اعزام می شدند.

گفتنی است نیروهای عراقی مسئول عملیات انتحاری داعش را ژوئیه ۲۰۱۴ دستگیر کردند.