پیام تبریک دولت ونزوئلا به جمهوری اسلامی ایران

توافق جامع هسته‌اي

وزارت امور خارجه ونزوئلا با انتشار بیانیه‌ای از توافق حاصل شده میان ایران و گروه 1+5 استقبال کرد.

وزارت امور خارجه ونزوئلا با انتشار بیانیه‌ای از توافق حاصل شده میان ایران و گروه 1+5 استقبال کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، وزارت امور خارجه ونزوئلا در این بیانیه اعلام کرد: دولت جمهوری بولیواری ونزوئلا، پیروزی جمهوری اسلامی ایران را پس از انجام گفت‌وگوهای فشرده با نمایندگان کشورهای گروه 5+1 که بر اساس آن می‌تواند به برنامه صلح آمیز هسته‌ای خود ادامه دهد تبریک می‌گوید.

در ادامه این بیانیه آمده است: دولت بولیواری ونزوئلا همچنین مخالفت خود را با تحریم‌های یکجانبه‌ای که علیه شریک ما در اوپک به عنوان ابزار زور علیه این کشور استفاده شده اعلام می‌دارد. گفت‌وگوی محترمانه در چارچوب حقوق بین الملل تنها راه رسیدن به توافقات سودمند برای ملت‌ها می‌باشد و این راه قطعا توسعه همگانی کشورها را که متضمن صلح است در پی دارد.

در این بیانیه تاکید شده است: رجاء واثق داریم که تجربه گفت‌وگوی صادقانه با نتایج رضایت‌بخش می‌تواند به تعمیق نظام چند قطبی که بر برابری دولت‌ها و احترام به حقوق تعیین سرنوشت ملت‌ها بنا نهاده شده کمک کند. انقلاب بولیواری ونزوئلا بار دیگر بر روابط استراتژیک خود با دولت جمهوری اسلامی ایران و ملت این کشور که این روابط، نتیجه آینده‌نگری فرمانده چاوز که بخوبی ارزش‌های والای ملت ایران را شناخته بود، تاکید می‌نماید.

انتهای پیام

کد N891053