فرار دسته جمعی داعشی‌ها از الانبار

جنگ,عراق,داعش

با ادامه پیشروهای نیروهای عراقی در استان الانبار با هدف پاکسازی این استان از لوث وجود داعشی‌های تروریست تعداد زیادی از این نیروها دست به فرار دسته جمعی زده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری المسله عراق،شیخ سامی المسعودی، مشاور اداری و مالی دیوان اوقاف شیعیان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای خارجی عضو داعش به صورت دسته جمعی از استان الانبار فرار کرده‌اند و از سوی دیگر عراقی‌های عضو داعش نیز طلب عفو دارند.

روز چهارشنبه نیز فرماندهی عملیات مشترک آزادسازی الانبار از پاکسازی سه منطقه استان از سیطره داعش و هلاکت 19 داعشی و همچنین انهدام موضع دفاعی این گروه تروریستی در بمباران هوایی استان خبر داد.

از سوی دیگر کامل امین، مشاور وزیر حقوق بشر عراق با اشاره به اینکه نیروهای امنیتی و عشایری عراقی در عملیات آزادسازی استان الانبار برخورد انسانی با شهروندان بی‌دفاع این استان داشته‌اند گفت: نیروهای امنیتی طرح نظامی خود را متناسب با اصول حقوقی بشر تنظیم کردند و در آن خانواده‌ها و کودکان استان الانبار را که گروه تروریستی داعش از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند در نظر گرفته‌اند.

امین تاکید کرد: ساکنان الانبار باید برای رهایی از تروریسم و آغاز زندگی جدید در استان با نیروهای امنیتی همکاری کنند.

نمایندگان و مقامات محلی و نیز چهره‌های برجسته عشایر الانبار تاکید کردند ساکنان این استان تکیه گاه نیروهای امنیتی عراق برای پیروزی بر داعش خواهند بود.

آنها اظهار داشتند: عملیات نظامی که از صبح روز دوشنبه با هدف آزادسازی از چنگال داعش آغاز شد، در کنار نیروهای امنیتی انگیزه بزرگی برای ساکنان استان است که ماه‌های مدیدی تحت کنترل داعش هستند.

حاکم الزاملی، رئیس کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: بیش از 1500 خانواده از منطقه فلوجه خارج شده و تعدادی از آنها به سوی بغداد حرکت کرده‌اند.

الزاملی تاکید کرد: مسیر امنی برای این خانواده‌ها مهیا شده است.

انتهای پیام

کد N890866