معترضان در ایروان مجازات عاملان سرکوب تظاهرات اخیر را خواستار شدند

ارمنستان

حدود 70 نفر در ایروان، پایتخت ارمنستان دست به راهپیمایی اعتراضی زده و خواستار مجازات افسران پلیسی شدند که از زور برای متفرق کردن راهپیمایی 23 ژوئن استفاده کردند.

حدود 70 نفر در ایروان، پایتخت ارمنستان دست به راهپیمایی اعتراضی زده و خواستار مجازات افسران پلیسی شدند که از زور برای متفرق کردن راهپیمایی 23 ژوئن استفاده کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس،‌ راهپیمایی اعتراضی این 70 نفر در محل برگزاری یک فستیوال بین المللی فیلم آغاز شد. پس از آنکه معترضان در خیابان‌های مرکزی ایروان به راه افتادند و پلیس هم آن‌ها را همراهی می‌کرد معترضان در مسیر خود به سمت میدان جمهوری به ناگاه تحصن کرده و باعث توقف حرکت خودروها شدند.

معترضان تصاویری برعکس شده از رئیس پلیس ایروان در دست داشته و خواستار مجازات ماموران پلیس سرکوب‌گر شدند. یکی از رهبران این جمعیت معترضان گفت: ما باور نمی‌کنیم که ماموران پلیسی که علیه معترضان از زور استفاده کردند، از مجازات بگریزند.

والری اوسیپیان، معاون یک اداره پلیس ایروان به معترضان هشدار داد و گفت: اقداماتشان غیرقانونی است و آن‌ها را به تلاش برای انجام اقدامات غیرقانوی و درگیری با پلیس متهم کرد.

تحصن روز سه شنبه در ایروان با آمدن پلیس ضد شورش خاتمه یافت و معترضان به سمت دفتر دادستان کل ارمنستان رفتند تا درخواست مجازات افسران نقض کننده قوانین را ارایه کنند. آن‌ها یک ضرب الاجل 10 روزه برای رسیدگی به این درخواست اعلام کردند.

آشوب‌های خیابانی پس از آن در ایروان آغاز شد که کمیسیون‌ تنظیم مقررات خدمات عمومی ارمنستان با افزایش 16 درصدی برق مصرفی خانوار به درخواست کمپیانی تولید برق "شبکه الکتریک "موافقت کرد و قرار است از اول اوت این افزایش قیمت اجرایی شود. این افزایش قیمت به صورت خودکار باعث افزایش بهای خدمات و مایحتاج ضروری مردم می‌شود. در جریان تظاهرات 23 ژوئن 18 تن شامل 11 افسر پلیس زخمی شده و 237 تن هم دستگیر شدند که بعدا آزاد شدند.

انتهای پیام

کد N890582