تقدیر آیت‌الله صافی‌گلپایگانی از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای

مذاكرات ايران و گروه 1 5,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با تقدیر از زحمات هیات مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: باید با منطق و تعامل همراه با عزّت، چهره رحمانی اسلام را به جهانیان نشان داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور با تقدیر و تشکّر از رییس‌جمهور و هیأت مذاکره‌کننده بخصوص دکتر ظریف، اظهار کرد: این‌جانب این توافق را به ملّت رشید و شریف ایران تبریک می‌گویم و از زحمات تیم مذاکره‌کننده و هیئت دولت تقدیر و تشکّر می‌کنم؛ امیدوارم که این موفقیت‌ها در خدمت به نظام اسلامی و ملّت عزیزمان بیش از پیش ادامه یابد.

وی دعای مردم برای موفقیت هیئت دولت و تیم‌ مذاکره‌کننده در ماه مبارک رمضان را در کسب نتایج خوب مذاکرات مؤثر دانست و گفت: الحمدلله از عنایات حضرت ولیّ عصر عجّل الله تعالی فرجه الشریف و دعاهای متضرّعانه مردم در ماه مبارک رمضان، نتایج خوبی برای کشور حاصل شد که امّیدوارم آثار و فواید آن روز به روز آشکارتر شده و توفیقات خدمتگزاران به مردم بیشتر شود.

این مرجع تقلید با ابراز خرسندی از نتایج مذاکرات بیان کرد: من از نتایجی که حاصل شد خوشحال هستم و مطمئنّم ملّت شریف ما هم خوشحال‌اند و قدردان زحمات مذاکر‌ه‌کنندگان محترم هستند. ان‌شاءالله با توکّل به خداوند و تدبیر عاقلانه، مشکلات اقتصادی و دیگر مشکلات و مسائل حلّ می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم معرّفی چهره رحمانیّت و منطق و برهان اسلام و تشیّع به جهان افزود: نسبت به تعامل با جهان و به‌خصوص کشورهای اسلامی، همیشه باید با منطق و گفت‌وگو و با حفظ عزّت و استقلال کشور اسلامی، مسائل را بررسی کرد و از قهر و سیاسی‌کاری و لجبازی اجتناب کرد. باید چهره رحمانیّت و وجهه منطقی و برهانی اسلام و تشیّع را به جهانیان معرّفی کرد و به همه نشان داد که ما اهل قهر و اهانت به کسی نیستیم و با برهان و منطق و گفت‌وگو رفتار می‌کنیم.

آیت‌الله صافی در پایان این دیدار، ضمن آرزوی موفّقیت بیش از پیش برای دولت گفت: ان‌شاء‌الله با همّت و تلاش مسئولان محترم، در همه جا مقاصد اسلامی و ارزش‌های مکتب عزیز پیاده شود و مردم روز به روز آثار و نتایج خوب آن را احساس کنند.

نهاوندیان نیز در ابتدای این دیدار گزارشی از مذاکرات هسته‌ای و نتایج آن ارائه داد.

انتهای پیام

کد N890283