در کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید شد:

جلوگیری از اکران رستاخیز بدون انجام اصلاحات

سیاسی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تاکید اعضای این کمیسیون بر رفع اشکالات و صحنه های شبهه انگیز فیلم رستاخیز پیش از اکران عمومی آن از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

سید علی طاهری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان اینکه وزارت ارشاد باید مشکلات مربوط به فیلم رستاخیز و نگرانی ها در این زمینه را حل کند، گفت: اگر اشکالات این فیلم تاکنون برطرف نشده باشد، وزارت ارشاد نباید اجازه اکران آن را صادر کند و اگر چنین اجازه ای از سوی وزارت ارشاد داده شده باشد اعضای کمیسیون بر پاسخگویی وزیر در این زمینه تاکید دارند.

نماینده مردم گرگان در مجلس از تاکید اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس بر حذف صحنه هایی از فیلم که در واقعیت رخ نداده است و یا باعث بروز نگرانی هایی شده است، خبر داد.

وی همچنین از بررسی دو لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی ثبت اختراعات و علایم تجاری برای یک سال آینده و نیز رد لایحه موافقت نامه همکاری های فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران با پرتغال به دلیل نگرانی های مربوط به تفاوت های فرهنگی و موضوع تهاجم فرهنگی غرب بر علیه ایران خبر داد.

طاهری خاطرنشان کرد: توسعه روابط فرهنگی میلان ایران با کشورهای مختلف مورد تاکید اعضای کمیسیون قرار دارد اما باید در روابط فرهنگی با کشورهای غربی دقت و توجه بیشتری صورت گیرد و به این دلیل اعضا خواهان بازنگری دولت در این لایحه شدند.

انتهای پیام

کد N889650