یک مقام دولت اوباما :

قطعنامه هسته‌ای در هفته آینده به سازمان ملل ارسال می‌شود

مذاكرات ايران و گروه 1 5,مذاكرات وين

یک مقام دولت اوباما گفت: قطعنامه شورای امنیت که مربوط به تصویب دوره زمانی توافق هسته‌ای ایران است هفته آینده به شورای امنیت ارسال خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه این مقام آمریکایی همچنین افزود: پیش‌نویس این قطعنامه که توسط آمریکا نوشته شده است و رای مثبت اعضا را که در مذاکرات ایران و 1+5 شرکت کرده بودند، دارا می‌باشد، هفته آینده به سازمان ملل ارسال خواهد شد.

این قطعنامه درواقع برای بازگشت تحریم‌ها در پاسخ به هرگونه نقض احتمالی توافق توسط ایران خواهد بود، اما احتمالا استفاده از گزینه نظامی آمریکا علیه تاسیسات هسته‌ای ایران را لغو خواهد کرد.

این در حالی است که یکی دیگر از مقامات دولت اوباما که خواست نامش فاش نشود تاکید کرد که احتمال اینکه امکان استفاده از اقدام نظامی آمریکا علیه ایران به طور کلی لغو شود کم است.

او در این‌باره گفت: موضع مشخص ما در مورد برنامه هسته‌ای ایران حل این مساله از طریق دیپلماتیک است اما در آینده ممکن است رییس جمهور آِینده آمریکا استفاده از هرگونه گزینه‌ای، مثل گزینه نظامی را برای خود ممکن بداند.

او همچنین تاکید کرد در صورتی که ایران در راستای توافق به دست آمده عمل کند قطعا ما معتقدیم که هیچ‌گونه نیازی به استفاده از گزینه نظامی برای حل موضوع هسته‌ای ایران وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N889643

خواندنی از سراسر وب