فرمانده نیروی دریایی ارتش: تحریم باشد یا نباشد، توان رزمی خود را ارتقا می‌دهیم

ایسنا نوشت:

فرمانده نیروی دریایی ارتش کشورمان گفت:ما چه تحریم باشیم، چه تحریم نباشیم به دنبال افزایش سطح آمادگی خود هستیم.

امیردریادار حبیب الله سیاری درحاشیه مراسم افطاری بازنشستگان نیروی دریایی در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: ما به دنبال ارتقای آمادگی خود برای مقابله با هرگونه تهدید با هر شدت و از سوی هرکسی هستیم.

وی در ادامه افزود: ما به وسیله بومی سازی تجهیزات خود هر روز بر موفقیت‌های خود می‌افزاییم و سلاح های جدید و مطابق با فناوری روز تولید می کنیم. اکنون ما انواع شناورها، اژدرها و رادارها را تولید کرده یا در حال تولید آن‌ها هستیم. تحریم باشد یا نباشد ما توان رزمی خود را ارتقا می‌دهیم. چه بسا خیلی جاها تحریم موجب خلاقیت ما هم شده است.

امیر سیاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نیروی دریایی در طول سال رزمایش‌های تخصصی، سطحی، زیر سطحی، موشکی و جنگال را انجام می‌دهد خاطرنشان کرد: بعد از ماه رمضان رزمایش ما آغاز می‌شود که این رزمایش در منطقه دوم ولایت برگزار می‌شود.

وی درباره سفر اخیر خود به کشور روسیه نیز گفت: در این سفر از تجهیزات جدید نیروی دریایی روسیه از جمله موشک‌ها و قایق‌های آن‌ها بازدید کردیم. اکنون نیروی دریایی روسیه حساب ویژه‌ای بر روی نیروی دریایی ما باز کرده است. این سفر با دعوت فرمانده نیروی دریایی کشور روسیه انجام گرفت.

فرمانده نیروی دریایی درپایان در پاسخ به این سوال که آیا درباره خرید تجهیزات نظامی از روسیه مذاکره‌ای انجام شد،گفت: این مذاکرات را وزارت دفاع انجام می‌دهد، ما فقط درباره نحوه همکاری و تعامل پیشنهاد خود را ارائه می‌کنیم. ما در سفر به کشور روسیه به تمام اهداف خود دست یافتیم.

/2727

 

کد N888322