چمران خواستار شد؛

نمایندگان مجلس به طرح "قانون استخدامی شهرداری‌ها" رأی ندهند

شوراي شهر تهران

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تضعیف جایگاه نهاد شوراها و شهرداری‌ها به صلاح ملت و کشور نیست، گفت: شوراها و شهرداری ها افتخار ما هستند ولی زمانی می توانند مفید باشند که تحت نفوذ دولت نباشند.

به گزارش سرویس «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مهدی چمران در یکصد و شصت و نهمین جلسه شورا با اشاره به طرح قانون استخدامی شهرداریها در مجلس گفت: این طرح بر خلاف ظاهر و عنوان خود تنها موجب به بند کشیدن و دولتی کردن شهرداری ها، کاستن از اختیارات شوراها و گسترش و تثبیت سازمان شهرداری ها و دهیاری ها است و می تواند یک خطر بالقوه برای مردم سالاری که مد نظر امام و انقلاب بوده است، باشد.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در تمام استان ها و شهرها به عنوان متولی شهرداری ها سازمان خود را گسترش خواهد داد حال آنکه در چنین شرایطی که کشور با کمبود نقدینگی و تامین اعتبار مواجه است ،چگونه می خواهند هزینه های این اقدام را تامین کنند واین جای سوال دارد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این طرح جز آنکه شهرداری ها را به زیر نفوذ سازمان شهرداری ها در آورد عایدی دیگری نخواهد داشت و خواهش ما از نمایندگان محترم مجلس این است که به این طرح رای ندهند.

چمران افزود: قاعدتا رای دادن نمایندگان به این طرح نقطه منفی و تاریکی در ذهن شورا ها و مردم در آخرین روزهای نمایندگیشان باقی خواهد گذاشت که قطعا در انتخابات آینده نیز تاثیر گذار خواهد بود.

چمران خاطرنشان کرد: به طور حتم شوراها و شهرداری ها افتخار انقلاب، ملت و کشور ما است ولی شورا و شهرداری که واقعا بتوانند کار کنند نه آنکه دولتی باشد.

وی ادامه داد: در اصل هم این اقدام به ضرر دولت است ، چرا که با اجرای این طرح ما با یک دوگانگی و تناقض بزرگ روبرو خواهیم شد . در جایی عده ای این تفکر را مطرح می کنند که بیاییم دولت را کوچک و چابک سازی کنیم و وظایف را برون سپاری کنیم و در چنین شرایطی گروهی پشیمان می شوند ،ولی باید بدانند چرخ زمان به عقب باز نمی گردد و استبدادهای صغیر هیچ گاه کبیر نخواهند شد.

چمران تصریح کرد: مبدعان این طرح بدانند اگر هم روزی این طرح تصویب شود که امیدواریم با بینش و روشن بینی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب نشود ، مدت زیادی باقی نخواد ماند و چند صباحی بیشتر نخواهد پایید و دوام نمی آورد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سخنان خود به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع دانشگاهیان اشاره کرد و گفت: این سخنان بسیار ارزشمند و قابل بهره برداری برای همه ما و ملت ایران و روشنگر در زمینه های بسیاری است که بایستی از این اقدام رهبری تشکر کنیم.

چمران افزود: همچنین بایستی از ملت عزیز و شریفمان و به ویژه مردم حماسه ساز تهران تشکر کنیم که با زبان روزه و در شرایط هوایی گرم حماسه دیگر آفریدند و چشم جهانیان را به این نقطه خیره کردند و به ملت و مردم بایستی افتخار کنیم که با این قدرت و صلابت در برابر دشمنان به ویژه رژیم اشغالگر صهیونیستی به صحنه آمدند و تا زمانی که به حبل الله متین متصل هستند زنده اند و پیروزیهای بزرگی به ویژه در صحنه بین المللی کسب خواهند کرد.

وی با اشاره دوباره به سخنان رهبری تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، " نشاط جوانان در این است که بعد از روزه داشتن و برنامه شب قدر در راهپیمایی روز قدس با آن شور و هیجان شرکت می کنند و این نشاط واقعی است".

چمران در بخش پایانی سخنان خود به تورق تاریخی ایام هفته نیز پرداخت و گفت: امروز مصادف با هجوم ناجوانمردانه پهلوی به مسجد گوهر شاد است . کشتار مردم معترض به کشف حجاب توسط رضا خان پهلوی در این روز اتفاق اتفاد و همه ما این روز را به یاد داریم و شهدای آن را گرامی می داریم. به پاس خون شهدا در آن روز 21 تیر ماه روز عفاف و حجاب نام گذاری شد و ما نیز این مهم را پاس می داریم.

بر اساس گزارش سایت شورای شهر تهران، چمران همچنین یاد آور شد: فردا 22 تیر ماه نیز یادآور سالرزو عملیات رمضان است، عملیاتی که با سنگرهای مثلثی که دشمن به وجود آورده بود خاطره نگاری می شود. شهدای آن روز را گرامی می داریم و ان شاءالله که روح بلند شهدا با سرور شهیدان محشور باشد.

انتهای پیام

کد N886702