در نتیجه نظرسنجی درباره مذاکرات هسته‌ای اعلام شد:

موافقت 88.6 درصدی با رعایت خطوط قرمز در توافق عزتمندانه

مذاكرات ايران و گروه 1 5

در نظر سنجی یک موسسه معتبر علمی از 179 هزار و 481 نفر از 430 مردم کشورمان، 88.6 درصد ایرانیان موافقتشان را با توافقی با حفظ عزت و رعایت خطوط قرمز اعلام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از خبرگزاری بسیج، یک موسسه معتبر علمی طی هفته‌های اخیر از 179 هزار و 481 نفراز مردم سراسر کشور در موضوعات و مسائل گوناگون جامعه، نظر سنجی به عمل آورده که نتایج آن طی روزهای آتی اعلام عمومی خواهد شد. این نظر سنجی در 430 شهرستان کشور صورت گرفته که 69.5 درصد از مردم شهرها و 30.5 درصد از مردم روستاهای کشور را به خود اختصاص داده و جامعه آماری نیز شامل کلیه افراد بالای 18 سال بوده است که 70 درصد از سهمیه شهرستان به شهر و 30 درصد نیز به 3 تا 4 روستای تابع همان شهر اختصاص یافته است.

روش تحقیق نظر سنجی فوق به واسطه خصلت موضوع تحقیق، گستردگی جمعیت مورد مطالعه و استفاده از تکنیک پرسشنامه جهت جمع آوری اطلاعات در خصوص واقعیت‌های عینی و ذهنی به عنوان رایج‌ترین شیوه مطالعاتی که در پژوهش‌های سنجش شناخت و رضایت مطرح است، همان روش پیمایشی بوده است.

در این نظر سنجی 2 سوال در خصوص مذاکرات اخیر هسته‌ای ایران و 5+1 مطرح شده است که 88.6 درصد ایرانیان با گزینه «باید خطوط قرمز در توافق رعایت شود و عزت ملی حفظ شود وگرنه نباید توافق کرد» موافقت کرده‌اند؛ همچنین 11.4 درصد به گزینه «به هرقیمتی باید توافق کرد»، رای داده‌اند.

نتایج سایر بخش‌های این نظرسنجی جامع که سوالات گوناگونی را در خود داشته به زودی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

کد N885512