رهبرکره شمالی تاکنون 70 مقام را اعدام کرده است

کره شمالی

رهبر جوان کره شمالی از زمان روی کار آمدن در اواخر سال 2011، 70 مقام را اعدام کرده است و "سلطه وحشت" وی از خونریزی دوران دیکتاتوری پدرش، پا فراتر نهاده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یون بیونگ سی، وزیر خارجه کره جنوبی در نشستی، اعدام 70 تن به دستور کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را با اقدامات پدرش کیم جونگ ایل مقایسه کرد که در اولین سال روی کار آمدنش، 10 مقام را اعدام کرده بود.

یکی از مقام‌های سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی که خواست نامش فاش نشود، تاکید کرد که سازمان جاسوسی سئول تاکید کرده است که کیم جوان حدود 70 تن را اعدام کرده است. با این حال وی نگفت که این اطلاعات از چه منبعی به دست آمده است.

وی همچنین گفت که کیم جونگ اون با "سلطه وحشت" خود بیشتر موجب فرار مردم به کره جنوبی شده است. پیش از این نیز پدر بزرگ کیم جونگ اون که موسس کره شمالی بود، پس از جنگ کره از 1950 تا 1953 جناح‌های چین‌گرا و حامی روسیه را در سال‌های قدرت خود حذف کرد.

کارشناسان معتقدند که رهبر جوان کره شمالی تلاش دارد تا با این اقدامات جایگاه خود را مستحکم کند اما با این اقدامات راه به جایی نمی‌برد خصوصا اگر نتواند اقتصاد متزلزل کشورش را احیا کند.

براساس اعلام آژانس جاسوسی کره شمالی، کیم ماه مه دستور اعدام هیون یونگ چون، وزیر دفاع کره شمالی را با استفاده از سلاح ضد هوایی صادر کرد و علت آن انتقاد از سیاست‌های این رهبر جوان، غیبت وی و چرت زدن در جریان یک نشست اعلام شد.

انتهای پیام

کد N885398