دعوت رئیس‌جمهور از مردم برای حضور باشکوه‌تر در مراسم روز قدس

رييس‌جمهور,فلسطين,روز قدس,حسن روحاني

رئیس‌جمهور، مسلمانان و بویژه مردم ایران اسلامی را به حضور باشکوه‌تر در مراسم روز جهانی قدس فرا خواند.

وی تصریح کرد: مسلمانان با حضور گسترده خود در این روز به دنیا می‌گویند با وجود سکوت برخی‌ها در قبال ظلم غیرقابل وصفی که به ملت بزرگ فلسطین شده، آنان هرگز قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین را فراموش نخواهند کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آستانه روز جهانی قدس اظهار کرد: روز قدس در واقع روزی است که ملت‌های مسلمان و به ویژه ملت ایران، ندای مظلومیت یک ملت بزرگی را که ۶۶ سال است از خانه و کاشانه خود آواره شده، به گوش جهانیان می‌رسانند.

روحانی، روز قدس را یادگار بزرگ امام راحل عظیم الشان برشمرد و گفت: ملل اسلامی در واقع در روز قدس به یک معنا ندای وحدت خود را سر می دهند. مردم جهان در این روز به عنوان نمادی از یک حادثه غریب و کم نظیر تاریخی که یک ملت بزرگ به طور کامل آواره شده، یکصدا با هم فریاد آزادی فلسطین را سر می‌دهند.

رئیس‌جمهور با اشاره به این‌که «روز قدس امسال دو ویژگی دیگری هم دارد» گفت: ویژگی نخست این است که امسال در منطقه کشتاری از سوی مزدورانی به راه افتاده که در واقع در پشت سر آنان صهیونیست‌ها هستند. مردم امسال با حضورشان در تظاهرات روز قدس، نفرت خود را از رژیم صهیونیستی و این گروه‌های تروریستی وابسته به آن اعلام می‌کنند.

روحانی در ادامه به مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ اشاره کرد و در تشریح ویژگی دوم روز قدس امسال اظهار کرد: حضور باشکوه‌تر مردم ایران در روز قدس در شرایط کنونی مذاکرات، یک نوع پشتیبانی بزرگ از حقوق و عزت خودشان است و هر چه این راهپیمایی شکوهمندتر باشد، عزت ملت مسلمان ایران و قدرت دولت و نظام اسلامی از دید جهانیان بیشتر خواهد بود.

رئیس‌جمهور همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر فعالیت‌های گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه بر انحراف افکار عمومی از موضوعاتی مانند اشغال سرزمین فلسطین و کشتار مسلمانان توسط رژیم صهیونیستی گفت: مسلما یکی از آثار سوء حضور گروهک‌های تروریستی، انحراف افکار عمومی جهان از موضوعات اصلی است.

روحانی با اشاره به این‌که «مردم مسلمان هر کشوری که گرفتار حضور این مزدوران تروریست هستند، ذهنشان درگیر جنایات این گروهک‌ها در درون کشورهایشان می‌شود» گفت: یکی از فوایدی که تروریست‌ها برای قدرت‌های بزرگ و صهیونیست‌ها دارند همین است که ملل اسلامی را از آن هدف بزرگی که در این منطقه همه با هم دارند یعنی" آزادی قدس"، منحرف می‌کنند.

انتهای پیام

کد N882741