در دیدار رئیس پارلمان عراق؛

داوود اوغلو: در جنگ علیه داعش از عراق حمایت می‌کنیم

عراق,ترکیه

نخست‌وزیر ترکیه در دیدار با سلیم جبوری تاکید کرد، آنکارا به حمایت از بغداد برای جنگ علیه داعش و تحقق آشتی ملی ادامه می‌دهد.

نخست‌وزیر ترکیه در دیدار با سلیم جبوری تاکید کرد، آنکارا به حمایت از بغداد برای جنگ علیه داعش و تحقق آشتی ملی ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، سخنان احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه در دیدار با سلیم جبوری، رئیس پارلمان عراق در مقر نخست‌وزیری ترکیه در آنکارا با حضور هاکان فیدان، رئیس دستگاه اطلاعات ترکیه مطرح شد.

خبرگزاری آناتولی به نقل از منابع در نهاد نخست‌وزیری ترکیه گزارش داد که این دیدار با محور بررسی راه‌های تقویت همکاری میان دو کشور در تمامی زمینه‌ها و تحولات کنونی در عراق و در راس آن جنگ علیه داعش و برقراری امنیت مرزی مشترک بود.

منابع عنوان داشتند که احمد داوود اوغلو در این دیدار بر ادامه حمایت آنکارا از عراق در جنگ علیه داعش و همچنین اهمیت بسیار آشتی و وحدت ملی در داخل عراق در راستای پیروزی علیه تروریسم تاکید کرد.

وی همچنین به اهمیت تسریع در تصویب قوانینی که آشتی ملی و جنگ علیه داعش را تقویت می‌کنند، اشاره کرد. پارلمان عراق در حال حاضر به بررسی این قوانین می‌پردازد.

در همین حال سلیم جبوری عنوان داشت که مردم عراق از ترکیه به خاطر حمایت‌هایی که در زمینه مبارزه با تروریسم، برقراری امنیت و کمک‌های انسانی جهت امدادرسانی به آوارگان ارائه داده است، قدردان هستند.

انتهای پیام

کد N882553