سیسی: حل مساله فلسطین منطقه را امن‌تر می‌کند

فلسطين

رئیس جمهوری مصر تاکید کرد: حل و فصل مساله فلسطین طبق قوانین بین‌المللی و طرح صلح عربی امنیت و ثبات بیشتری را در منطقه برقرار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مستقل الوطن العربی که در لندن منتشر می‌شود، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر در جریان نشست با هیاتی از یهودیان آمریکا که با حضور سامح شکری وزیر خارجه کشورش در قاهره برگزار شد، گفت: دامنه خشونت و تروریسم به منطقه خاورمیانه محدود نمی‌شود بلکه کشورهای دیگری را به طور مثال در آفریقا شامل می‌شود و آن به خاطر تفکرات اشتباهی است که با پوشش دین ظاهر می‌شود.

وی با بیان اینکه مبارزه با خطر تروریسم مستلزم تلاش جامعه بین‌المللی برای نابودی آن است، به اهمیت تحقق تعادل و توازن در خاورمیانه برای برقراری امنیت و ثبات بیشتر اشاره کرد.

وی گفت: باید برای نابودی دلایلی که گروه‌های افراط گر با استفاده از آن در تلاشند تا جوانان بیشتری را به سمت خود جذب کنند، تلاش کرد.

سیسی با اشاره به اینکه حل و فصل مساله فلسطین طبق قوانین بین‌المللی و طرح صلح عربی موقعیت جدیدی را ایجاد می‌کند و امنیت و ثبات بیشتری را در منطقه برقرار خواهد کرد، گفت: باید ضمانت‌های بین‌المللی ارائه شود که با تشکیل کشور مستقل فلسطین و تشویق اسرائیل به قدم گذاشتن در مسیر صلح، امید را در دل ملت فلسطین ایجاد می‌کند

وی همچنین در جریان دیدار با هیات آمریکایی بر لزوم تقویت تلاش‌ها برای گسترش روابط دوجانبه در عرصه‌های مختلف و همچنین دستیابی به راهکارهای لازم برای مبارزه با چالش‌های پیش روی مصر و منطقه تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N881935