وزیر سابق دارایی رژیم صهیونیستی:

اگر توافق هسته ای با ایران حاصل شود، «نتانیاهو» باید استعفا دهد

سیاسی

وزیر سابق دارایی رژیم صهیونیستی بر لزوم استعفای نخست وزیر این رژیم در صورت حصول توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای ۱+۵ تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز اسراییل، وزیر سابق دارایی این رژیم بر لزوم استعفای نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در صورت حصول توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای ۱+۵ تأکید کرد.

«یئیر لاپید» رئیس حزب عاتید و وزیر سابق دارایی رژیم صهیونیستی که به دلیل شکست «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم در عمل به وعده های چند سال اخیر خود مبنی بر جلوگیری از توافق با ایران از نتانیاهو انتقاد می کرد گفت که در صورت حصول توافق نهایی بین تهران و گروه ۱+۵، نتانیاهو باید استعفا بدهد.

لاپید گفت: در جریان ۳ دور از مبارزات انتخاباتی، نتانیاهو متعهد شد که مانع حصول توافق با ایران خواهد شد و او قول داد که تنها کسی است که می تواند مانع توافق با ایران شود، اما به خاطر شخص او است که از این توافق بد جلوگیری نشده است.

وزیر دارایی کابینه پیشین رژیم صهیونیستی ادعا کرد: توافقی در حال رخ دادن است که در آن بازرسان اجازه ندارند ببینند آیا ایران محرمانه در حال تولید سلاحهای هسته‌ای است یا نه و این توافق تنها سانتریفیوژها را محدود می‌کند. در حالیکه تنها ۲۴ ساعت برای ایران زمان لازم است تا آن ها را مجدداً به کار بیندازد. این توافق رسماً ایران را به  کشوری تبدیل می‌کند که در آستانه هسته‌ای شدن خواهد بود.