فلسطین، نماد مقاومت

ولایتی: سوریه تاوان حمایت از خط مقاومت را می‌دهد

فلسطين,علي‌اكبر ولايتي,روز قدس

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع گفت: سوریه امروز تاوان حمایت از مقاومت اسلامی و فلسطینی‌ها را پس می‌دهد و حمله به این کشور برای شکستن کمر بیداری اسلامی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی‌اکبر ولایتی، دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی که در همایش عصر امروز «فلسطین، نماد مقاومت» حضور داشت با تاکید بر این که مورد هجمه قرار دادن سوریه به خاطر حمایت‌های این کشور از خط مقاومت است، افزود: آن‌ها برای شکستن کمر بیداری اسلامی به سوریه حمله کرده‌اند و این کشور امروز تاوان حمایت از مردم بی‌دفاع فلسطین و خط مقاومت را پس می‌دهد.

او تاکید کرد: موضوع فلسطین از زمانی که غربی‌ها و صلیبی‌ها خواستند به پیکر اسلام ضربه بزنند شروع شد و همان طور که در تاریخ جنگ‌های صلیبی هم می‌بینیم غربی‌ها 189 سال جنگ‌های صلیبی را به مسلمانان تحمیل کردند.

ولایتی با بیان این که یهودی‌ها مدت‌های زیادی تلاش کردند تا سرزمین‌های فلسطینی را خریداری کنند افزود: در اواخر قرن نوزدهم عده‌ای از یهودی‌ها نزد سلطان عبدالحمید عثمانی رفتند و از او خواستند تا این سرزمین‌ها را به آن‌ها بفروشد ولی او گفت تا به حال ندیده است فردی که در حال مرگ است ولی جان در بدن دارد را کالبدشکافی کنند و او حاضر نشد فلسطین را بفروشد ولی در سال 1922 چرچیل در مذاکراتی که در قاهره برگزار شده بود این سرزمین‌ها را به یهودیان داد.

وی ادامه داد:‌ از زمانی که فلسطین اشغال شد تا امروز مسلمانان تلاش‌های زیادی کردند تا این سرزمین‌ها را آزاد کنند ولی چون دولت‌های جهان عرب با مردم هم‌صدا نبودند این ملت‌ها به نوعی شکست خوردند ولی تنها کشوری که در سال‌های بعد از قرارداد کمپ‌دیوید در مقابل این قرارداد ایستادگی کرد سوریه بود.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به تاکیدهای امام راحل بر سر آزادی فلسطین گفت: در دهه 40 که امام خمینی (ره) نوای آزادی فلسطین را سر دادند به هیچ وجه رسم نبود که در رابطه با این موضوع صحبت شود ولی ایشان در کنار طرح مسائل ایران همواره نام فلسطین را برده و از آزادی آن صحبت می‌کردند.

ولایتی در پایان تاکید کرد: اولین جایی که بیداری اسلامی ناشی از انقلاب اسلامی خود را نشان داد در افغانستان بود و پس از آن امواج بیداری اسلامی که از ایران و با سخنان امام خمینی (ره) آغاز شده بود به لبنان، ‌فلسطین و سایر کشورهای اسلامی حرکت کرد و ما امروز شاهد پیروزی فلسطینی‌ها در جنگ 51 روزه هستیم.

انتهای پیام

کد N881391