ابراز تردید رئیس رژیم صهیونیستی درباره تحقق راه حل دو کشوری

اسراييل

روون ریولین ضمن مسئول دانستن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در کشته و زخمی شدن چند اسرائیلی، درباره امکان اجرای راه حل دو کشوری و تشکیل دولت مستقل فلسطین ابراز تردید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ارم نیوز، روون ریولین، ‌رئیس رژیم صهیونیستی در سخنرانی که در ضیافت افطاری با حضور چند تن از شخصیت‌های عرب اسرائیلی داشت، گفت: نمی‌دانم آیا امکان اجرای طرح دو کشور مستقل بر اساس مرزهای سال 1967 و 1948 برای فلسطینیان و اسرائیلی‌ها وجود دارد یا نه؟

رئیس رژیم صهیونیستی اظهار داشت: صلح باید بر اساس مرزهای آزاد و منافع مشترک باشد زیرا هر دو طرف در این سرزمین متولد شده‌اند بدون اینکه در مورد این مساله انتخابی داشته باشند.

ریولین افزود: هر دو طرف به رهبری نیاز دارند که بتواند زبان مشترکی میان آنان ایجاد کرده و با برقراری اعتماد، نظرات هر دو طرف را به یکدیگر نزدیک سازد نه رهبری که تنها از سر ترس کار انجام دهد.

وی در ادامه مدعی شد، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را مسئول کشته و زخمی شدن اسرائیلی‌هاست و تشکیلات با اینگونه اقدامات، به قداست ماه رمضان اهانت می‌کند.

ریولین در ادامه با انتقاد از هدف قرار گرفتن نهادهای مذهبی اسلامی و مسیحیت از سوی برخی از شهرک‌نشینان، ضمن محکوم کردن این اقدامات، گفت: این اشخاص در مرتبه اول به "اسرائیل" ضربه می‌زنند.

انتهای پیام

کد N881117