امیر بی‌غم: طرح‌های عمرانی زیادی را برای سواحل مکران آماده کرده‌ایم

ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي دريايي ارتش,ماه رمضان

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش کشورمان گفت: نیروی راهبردی دریایی ارتش به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیپلماسی نقش آفرینی می‌کند و از کشورهای دیگر بازدید و در بنادر آنها حضور می‌یابد.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش کشورمان گفت: نیروی راهبردی دریایی ارتش به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیپلماسی نقش آفرینی می‌کند و از کشورهای دیگر بازدید و در بنادر آنها حضور می‌یابد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر دریادار غلامرضا خادم بی‌غم در محفل انس با قرآن مرکز آموزش تخصص های دریایی رشت با اشاره به معرفی نیروی دریایی به عنوان نیروی راهبردی از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: معظم‌له نیروی دریایی راهبردی را دارای ویژگی‌های علمی، سیاسی، نظامی و بین المللی خواندند و این نیرو، حضور مقتدرانه‌ای در منطقه و جهان دارد.

وی در ادامه با اشاره به تاثیرگذاری نیروی دریایی ارتش در ابعاد مختلف سیاسی، بین المللی و نظامی به عنوان یک نیروی راهبردی ادامه داد: نیروی دریایی درحال حاضر در مرزهای آبی خارج از ایران انجام وظیفه می‌کند و کارکنان این شناورها به عنوان سفیران جمهوری اسلامی در جهت دیپلماسی، در بنادر و دید و بازدید از کشورهای دیگر حضور می‌یابند.

امیر دریادار بی‌غم نیروی دریایی را یکی از بازیگران دیپلماسی کشور دانست و افزود: سال‌هاست که از منافع ملی در آب‌های آزاد پاسداری می‌کنیم و به واسطه حضور در اجلاس های بین المللی، به عنوان یک نیروی موثر در مجامع جهانی شناخته می‌شویم.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه با اشاره به اینکه فرماندهی معظم کل قوا این نیرو را به عنوان پیشگام آبادانی سواحل مکران معرفی فرموده‌اند گفت: به عنوان علمدار آبادانی سواحل طرح‌های عمرانی زیادی را برای این سواحل آماده کرده‌ایم. نیروی دریایی ارتش، برنامه های وسیعی برای این سواحل در نظر دارد و در آینده این سواحل یکی از زیباترین و بهترین سواحل دنیا خواهد شد.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش حضور در این نیرو را دشوار و در عین حال نیازمند آموزش های پیشرفته خواند و گفت: به تجهیزات مناسب آموزشی نیاز داریم و وجود شبیه‌سازها در آماده سازی نیروها اهمیت بسزایی دارد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به وجود ناامنی‌های منطقه گفت: برخلاف شرایط ناامن منطقه، ایران اسلامی امروز در امنیت کامل به‌سر می برد و هم اکنون به عنوان الگویی در منطقه برای پاسداری از اسلام شناخته می شود.

امیر دریادار بی‌غم ادامه داد: به عنوان یک نیروی راهبردی، در دریا حضوری با صلابت داریم چراکه بسیاری از منافع ما از طریق دریا تامین می شود حال اینکه نقشه استعمار برای کشور، دور کردن ما از دریا و دسترسی به آب های آزاد بوده است.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش در بخش دیگری از سخنانش ماه مبارک رمضان را ماه بازگشت به سوی حق تعالی دانست و گفت: انسان‌های مومن، با روزه داری و انجام فرایض ویژه این ماه، بر هوای نفس خود غلبه می کنند و به دلیل تقوایی که در این ماه در آنها ایجاد شده، همان رفتارها را استمرار می بخشند.

وی افزود: برگزاری محافل انس با قرآن، از برکات این ماه است و هرچه بیشتر با مفاهیم قرآنی آشنا شویم و به آنها عمل کنیم، در زندگی و کارمان موفق‌تر خواهیم بود.

امیر بی‌غم در پایان با اشاره به جنگ نرم دشمنان نظام اسلامی علیه باورها و ارزش های جامعه خاطرنشان کرد: توجه به آموزه های قرآنی و عمل به این رهنمودهای ارزشمند، موجب بی‌اثر شدن توطئه‌های دشمنان می شود. در همین راستا، برنامه های قرآنی برای کارکنان نیروی راهبردی دریایی ارتش تدارک دیده شده و این برنامه ها، برکات زیادی دارد.

انتهای پیام

کد N880656