آغاز جنگ پنهان انگلیس علیه داعش با چراغ سبز کامرون

سیاسی

منابع ارشد اطلاعاتی انگلیس اعلام کردند، نیروهای ویژه این کشور برای حمله به مناطق تحت کنترل داعش در عراق و سوریه چراغ سبز دریافت کرده‌اند.

منابع ارشد اطلاعاتی انگلیس اعلام کردند، نیروهای ویژه این کشور برای حمله به مناطق تحت کنترل داعش در عراق و سوریه چراغ سبز دریافت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، در میان افزایش هشدارها نسبت به احتمال حمله مستقیم داعش به انگلیس، لندن به یگان ویژه نیروی هوایی این کشور اجازه داده تا سران این گروه از جمله طراح حمله اخیر تونس را کشته و یا بازداشت کند.

یگان ویژه دیگری متشکل از 100 نیرو نیز قرار است برای آغاز یک جنگ پنهانی و همکاری در کنار نیروهای ویژه آمریکا به فعالیت بپردازند.

دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس هفته گذشته متعهد شد تا واکنشی درخور به کشتار 30 توریست انگلیسی توسط اعضای داعش در تونس نشان دهد.

در پی این موضع‌گیری گفته می‌شود، نیروهای ویژه هوایی و دریایی انگلیس با همکاری ام آی 6 و سرویس‌های جاسوسی این کشور داعش و سایر گروه‌های تروریستی را که تهدیدی علیه انگلیس محسوب می‌شوند، هدف قرار می‌دهند.

این عملیات از سوی مراکز مشترک دائمی در شمال غرب لندن طراحی و مدیریت می‌شود. به گفته مابع آگاه هر ماموریت نیاز به تایید نخست وزیر دارد.

یک منبع اطلاعاتی دیگر نیز پیشتر در این باره به سان دی تایمز گفته بود: یگان ویژه نیروی هوایی انگلیس قرار است فعالیت خود را افزایش دهد. طی چند سال اخیر این نیروها برای انجام ماموریت‌هایی در سوریه برنامه‌ریزی کرده‌اند اما این برنامه‌ها به دلیل خطرات موجود وتو شد.

در ماه مه نیروهای ویژه آمریکا از طریق هلی‌برن حمله‌ای را در شرق سوریه انجام دادند که منجر به قتل ابوصیاف، یکی از فرماندهان ارشد داعش شد.

هفته گذشته مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس فاش کرد، وزرای این کشور دستور حملات هوایی علیه داعش در سوریه را در ماه سپتامبر بررسی کرده‌اند.

فالون در این باره گفت: برای نیروی هوایی سلطنتی حمله هوایی به داعش در عراق غیرمنطقی است اگر به حملات تحت رهبری آمریکا در سوریه نپیوندد. داعش باید در هر دو کشور شکست داده شود. این شیطان در عراق مستقیما از سوی مرکزش در سوریه مدیریت می‌شود.

فالون درباره چشم‌انداز حملات جدید هوایی نیز اظهار کرد، این حملات ممکن است در صورت تایید عاملیت داعش در حمله تونس افزایش یابد.

انتهای پیام

کد N880572