تقاضای «آیت‌الله مکارم» از مسئولان برای اجرای قانون فریضتین

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي,امر به معروف و نهي از منكر

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر باید به مرحله اجرا گذاشته شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر باید به مرحله اجرا گذاشته شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و در نخستین شب از شب‌های قدر در مدرسه امام کاظم (ع)، به تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: بعد از 35 سال در جمهوری اسلامی قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس تصویب شد و شورای نگهبان آن را تایید کرد و در مقام اجرا بعضی از مسئولان اما و اگرهایی دارند.

وی افزود: امیدوارم اگر مشکلی دارند حل کنند و قانون امر به معروف و نهی از منکر را در جمهوری اسلامی اجرا کنند.

وی درباره چگونگی اجرا شدن امر به معروف و نهی از منکر توضیح داد: جامعه با امر به معروف و نهی از منکر اصلاح خواهد شد؛ اگر کسی در گوشه‌ای رفت و آمد مشکوکی را می‌بیند و گمان می‌کند که مواد مخدر مورد معامله قرار گرفته است می‌تواند به مسئولان اطلاع دهد تا با آن برخورد کنند و بساطش را برچینند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی به امر به معروف و نهی از منکر در محیط خانواده و دوستان اشاره کرد و گفت: اگر جوانی نماز نمی‌خواند باید با او با احترام، دوستی و محبت صحبت کرد؛ هر چند ممکن است در اولین بار حاصلی به همراه نداشته باشد لیکن بار چهارم اثر خود را خواهد گذاشت.

وی تصریح کرد: جلوگیری از رفاقت جوانان از طریق امر به معروف و نهی از منکر به انحاء مختلف باعث خواهد شد تا جلوی طلاق گرفته شود، ازدواج‌ها بهتر انجام گیرد و جامعه به سمت اصلاح پیش رود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تأکید کرد: ما امیدواریم که قانون امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اجرا شود؛ در سال‌های گذشته امر به معروف و نهی از منکر مظلوم واقع شده است و دشمنان تلاش دارند تا این فریضه اسلامی را مساوی با خشونت جلوه دهند و ادعا می‌کنند که ترویج امر به معروف و نهی از منکر مساوی ترویج دعوا با مردم و خشونت در جامعه است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تأکید دوباره بر لزوم توجه به امر معروف و نهی از منکر تصریح کرد: حالا که این قانون تصویب شده است امیدوارم مراحل اجرایی خود را طی کند و باعث عوض شدن چهره جامعه ما شود.

وی در ادامه شب قدر را شب به انجام رسیدن مقدرات خداوند دانست و گفت: بر اساس شایستگی و لیاقت هر کس این مقدرات به انجام می‌رسد زیرا در پیشگاه خداوند متعال هیچ امری بدون حساب و کتاب رخ نمی‌دهد.

این مرجع تقلید ادامه داد: نزول یکباره قرآن بر قلب پیامبر (ص) و آمیخته شدن این شب‌ها با نام مولای متقیان حضرت علی (ع) از دیگر ویژگی‌های این شب‌های با برکت است که باعث شده است تا شیعیان با آب توبه گناهان خود را بشویند و برای خود، کشور و جهان اسلام از خداوند متعال طلب مغفرت کنند.

وی افزود: شیعیان در این شب‌های نورانی از خداوند متعال سلامتی و ایمان خود و جوانان را مسألت می‌کنند؛ حل مشکلات عمومی کشور و خاموش شدن آتش‌های برافروخته شده برای جهان اسلام از دیگر خواسته‌های شیعیان مؤمن در این شب‌ها است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی نصیحت‌های امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) را بهترین مواضع کاربردی در زندگی مسلمانان برشمرد و تصریح کرد: توجه به نصایح حضرت علی (ع) که کوتاه و خلاصه در خطبه 149 نهج البلاغه آمده است برای هر مسلمان راهگشاست.

انتهای پیام

کد N880513