/روز قدس؛ روز مقابله با مستکبرین/

مجرد: ایران در حساس‌ترین شرایط تاریخ دیپلماسی خود، از یاد فلسطین غافل نمی‌شود

فلسطين,روز قدس

یک عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار گفت: طرح مسئله فلسطین فقط خواست مردم این کشور و مردم ایران نیست، بلکه مطالبه جهان اسلام از فضای بین‌المللی است.

یک عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار گفت: طرح مسئله فلسطین فقط خواست مردم این کشور و مردم ایران نیست، بلکه مطالبه جهان اسلام از فضای بین‌المللی است.

پیام مجرد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: وظیفه مردم ایران در قبال روز قدس از زمانی که امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس نامید مشخص شد و همواره مردم آزادی‌خواه ایران از آزادی واقعی ملت فلسطین دفاع کرده‌اند.

وی ادامه داد: حتی در زمانی که ایران در حساس‌ترین شرایط تاریخ دیپلماسی خود قرار دارد و در حال مذاکره با بزرگترین قدرت‌های جهان است نیز از یاد مردم فلسطین غافل نمی‌شود و مسلماً مانند گذشته مردم،‌ احزاب و گروه‌ها در روز قدس امسال حضور باشکوهی خواهند داشت.

این فعال سیاسی افزود: وقتی به جز مردم ایران که به فرمان امامشان روز قدس را گرامی می‌دارند، سایر مردم آزادی‌خواه جهان نیز روز قدس را برپا می‌کنند به دو نکته می‌رسیم. اول آنکه نظام جمهوری اسلامی ایران به یکی از اهداف خود که صدور انقلاب و آرمان‌هایش بوده رسیده است و نکته دوم آنکه طرح مسئله فلسطین فقط به مردم این کشور اشغال شده و مردم ایران بازنمی‌گردد و مطالبه جهان اسلام از جامعه بین‌المللی به ویژه سازمانهای بین‌المللی است.

مجرد با اشاره به همزمانی راهپیمایی روز قدس امسال و دوره پایانی مذاکرات هسته‌ای، گفت: مردم ایران همان‌طور که ظلم را برای مردم فلسطین نپسندیده و همواره در راهپیمایی روز قدس شرکت کرده‌اند، فشار و ظلم را بر خود نیز نمی‌پسندند. فارغ از آنکه نتیجه نهایی مذاکرات چه خواهد شد مردم، دولت و تیم مذاکره کننده را پیروز مذاکرات می‌دانند چرا که با ادبیات دیپلماسی و ایستادگی بر حقوق ملت در برابر فشار بزرگترین قدرت‌های جهان ایستادگی کردند.

انتهای پیام

کد N880507