دولت مراقب باشد به دام آمار و ارقام نیفتد

ایسنا نوشت:

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مطابق قوانین هرگونه فعالیت جدید اقتصادی تا پنج سال از پرداخت مالیات معاف می‌شود.

حمیدرضا فولادگر در مراسم بیستمین بزرگداشت روز صنعت و معدن، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید باید مراقب باشد که به دام آمار و ارقام نیفتد چرا که همواره این انتقاد بر دولت قبلی بود که در آمارها بزرگنمایی می‌کند.

وی با بیان اینکه بخش تولید قطعا به یارانه حمایتی نیاز دارد، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات طبق قوانین مصوب مربوط به حمایت از تولید در مجلس، به سه شکل اعطای یارانه، وجه و کمک مالی بلاعوض عنوان شده است.

فولادگر با بیان اینکه قانون رفع موانع تولید در مجلس پس از چند سال کار کارشناسی و به دنبال قانون بهبود فضای مستمر کسب و کار به تصویب رسیده است، ادامه داد: طبق این قانون هر نوع فعالیت جدید اقتصادی در عرصه‌های صنعت، خدمات، گردشگری و ...تا پنج سال اول از پرداخت مالیات معاف است و از سوی دیگر طرح‌هایی که باعث کاهش مصرف آب، انرژی و ... شود نیز باید مورد حمایت مالی از طرف دولت قرار گیرد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به برگزاری جلسات شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی با دولت در اتاق‌های بازرگانی اظهار کرد: تعیین تکلیف بدهی‌های دولت به بخش خصوصی، تشکیل هیات مقررات‌زدایی به ریاست هیئت وزیران و ... از اقدامات انجام شده در این جلسات است.

2929

کد N879920