امیر پوردستان: نباید به دشمن خوش‌بین بود

مذاكرات ايران و گروه 1 5,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي زميني ارتش,ماه رمضان,فرمانده نيروي زميني ارتش

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوزی اسلامی ایران با بیان اینکه وقتی که دشمن خواستار صلح است بیشتر باید از او بترسیم، گفت: شاید آمریکا در 1+5 با ما توافقاتی بکند اما به این دشمن نباید خوشبین باشیم.

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزری دانشجویان ایران(ایسنا)،امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در مراسم محفل انس با قرآن کریم در کوی سازمانی شهید رنجبر آموزشگاه نظامی جوادالائمه نیروی زمینی ارتش با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان گفت: در بسیاری از ادعیه ماه مبارک رمضان از خداوند می خواهیم که ما را از آتش حفظ کند. این چه آتشی است که اینگونه از خداوند خاضعانه می خواهیم ما را نجات دهد؟ یک آتش همین است که خداوند برای کافران و ستمکاران فراهم کرده است، آتشی هم هست که سوزاننده تر است و آن قهر، خشم و غضب خداوند است. اگر کسی خدا را فراموش کند خدا هم او را فراموش می کند. این همان است که حضرت علی(ع) در دعای کمیل می فرماید؛ خدایا من عذاب تو را تحمل می کنم اما دوری تو را نمیتوانم تحمل کنم.

وی همچنین افزود: سفارش شده در ماه مبارک رمضان خودمان را به خدا نزدیک کنیم و از خداوند بخواهیم زیرا دستی که در این ماه به درگاه خداوند بلند می شود خالی برنمی گردد. جوانان عزیز را توصیه می کنم که از این ماه عزیز استفاده لازم را بکنند.

فرمانده نیروی زمینی در ادامه گفت: حضرت علی(ع) می فرمایند که از دشمنت پرهیز کن به ویژه دشمنی که با تو از در صلح و دوستی وارد می شود. چون دشمن می خواهد خودش را به تو نزدیک کند که غفلت ایجاد کند. مبادا به دشمن خوش گمان باشید. وقتی که دشمن خواستار صلح است از او بیشتر باید بترسیم. شاید آمریکا در 1+5 با ما توافقاتی بکند اما به این دشمن نباید خوشبین باشیم. مقام معظم رهبری فرمودند من به آمریکا خوشبین نیستم. چرا خوشبین نیستند؟ چون دشمنی آن ها با ما ریشه‌ای است. چون ما دنبال حق هستیم ما دنبال آزادی ملت ها هستیم ولی آن ها دنبال استثمار و به بند کشیدن ملت ها هستند. اگر ما می بینیم که در کشورهای غرب و شرق آسیا و شمال آفریقا حرکت های بیداری اسلامی آغاز شده همه به خاطر درسی است که ملت‌ها از انقلاب اسلامی ایران گرفته‌اند و آمریکا از این قضیه ناراحت است و نمی‌خواهد که جمهوری اسلامی ایران نورافشانی کند.

امیر پوردستان در ادامه با بیان اینکه دشمنان ما وقتی دیدند از طریق جنگ سخت کاری نتوانستند از پیش ببرند به جنگ نرم روی آوردند اظهار کرد: امروز حدود 3 هزار شبکه علیه جمهوری اسلامی ایران توطئه می کنند و میلیاردها دلار هزینه می کنند. همین اینستاگرام، وایبر و شبکه های اجتماعی که به راحتی در دسترس جوانان ماست، هزینه های سرسام آوری دارد اما به رایگان در اختیار ما می گذارند. چرا؟ به خاطر اینکه سبک زندگی و مسیر زندگی ما را عوض کنند. ما باید مراقب دشمن که جنگ نرم را در پیش گرفته است باشیم.

وی در پایان از فرمانده آموزشگاه نظامی جوادالائمه و رئیس عقیدتی سیاسی آموزشگاه برای برپایی مراسم انس با قرآن کریم تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N879857