"ولید بن طلال" به زودی عازم اسرائیل می‌شود

عربستان

پایگاه‌های اسرائیلی اظهاراتی از "ولید بن طلال"، برادرزاده پادشاه عربستان و شاهزاده میلیاردر این کشور را پوشش داده و اعلام کردند که وی قصد دارد پنج شنبه به سرزمین‌های اشغالی سفر کند در حالی که رسانه‌های فلسطینی گزارش داده‌اند که او سه شنبه جاری به اسرائیل می‌رود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ارم نیوز، رسانه‌های اسرائیلی اظهارات ولید بن طلال را در خصوص تصمیمش برای سفر به قدس و نماز خواندن در مسجدالاقصی پوشش داده و اعلام کرده‌اند که این شاهزاده عربستانی قصد دارد پنج شنبه به سرزمین‌های اشغالی سفر کند.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه معاریو، بن طلال از کشورهای عربی خواسته تا برای ایجاد خاورمیانه‌ای با ثبات و شکوفا تلاش کنند.

قصد ولید بن طلال برای سفر به قدس از سوی روزنامه عربستانی عکاظ منتشر شده است.

پایگاه اینترنتی روزنامه معاریو اعلام کرده که ولید بن طلال در اظهارات خود گفته است: تمامی مسلمانان و کسانی که در خاورمیانه زندگی می‌کنند باید بدانند که وظیفه اخلاقی آن‌ها این است که دست از دشمنی با یهود بردارند.

معاریو همچنین سفر بن طلال به اسرائیل را تاریخی خوانده است.

این پایگاه همچنین اعلام کرده که ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان از ولید بن طلال خواسته تا شبکه گفت‌وگوی مستقیم با روشنفکران اسرائیلی را راه اندازی کرده و روابط دوستانه‌ای با اسرائیل برقرار سازد.

این پایگاه در اظهارات ولید بن طلال آورده است که وی ابراز امیدواری کرده که این سفر آغاز صفحه جدیدی از صلح و برادری میان اسرائیل و همسایگان عربش باشد. او همچنین بر اهمیت برقراری روابط خوب میان ارتش‌ها و سازمان اطلاعات کشورهای عربی با اسرائیل تاکید کرده است.

این پایگاه اعلام کرد: به رغم دشمنی‌ میان عربستان و اسرائیل روابط و همکاری در سطح دیپلماتیک به ویژه با هدف توقف نفوذ ایران در خاورمیانه میان دو طرف وجود دارد و از سال 2014 تل آویو و ریاض پنج دیدار محرمانه داشته‌اند که طی آن در خصوص تهدید داعش سخن گفته‌اند.

تعداد زیادی از تحلیل‌گران اسرائیلی نگرانی خود را نسبت به طرح صلح عربی که به درخواست ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه سابق عربستان مطرح شد ابراز داشته‌اند.

اسرائیلی‌ها معتقدند که صلح در منطقه بیشتر از جنگ آن‌ها را با خطر مواجه می‌کند.

انتهای پیام

کد N879534