ادامه پیشروی‌های ارتش سوریه و حزب‌الله در شهر الزبدانی

ارتش سوریه و نیروهای حزب‌الله لبنان پس از کلید خوردن نبرد آزادسازی الزبدانی، پیشروی‌هایی را به سمت کوه غربی در داخل این شهر حاصل کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه رای الیوم، منابع نظامی عنوان داشتند که قلعه التل در شمال الزبدانی که مشرف به محله الجمعیات است، تحت کنترل ارتش سوریه و نیروهای حزب‌الله لبنان قرار گرفته است.

ارتش سوریه و نیروهای حزب‌الله پیشتر حمله به این شهر را که واقع در حومه دمشق است از هفت محور آغاز کردند و قبل از ظهر شنبه مسیر اصلی شمال این شهر را بستند.

در این رابطه شبکه المنار در گزارشی به اهمیت شهر الزیدانی پرداخته و اعلام کرده است: پس از پیشروی‌های ماه‌های گذشته در قلمون که با آزادسازی مناطق باقی مانده در بلندی‌های عرسال در شمال تا الطفیل وحام در جنوب آغاز شد در حال حاضر با کنترل الزبدانی، یکی از مهم‌ترین ورودی‌های سلاح و افراد مسلح از لبنان به مناطق قلمون بسته خواهد شد.

المنار در ادامه افزود: الزبدانی فقط 45 کیلومتر از دمشق پایتخت سوریه و هشت کیلومتر از مرزهای لبنان و سوریه فاصله دارد. به صورت مستقیم بر مسیر بین‌المللی بیروت - دمشق مشرف است. به عنوان یک نقطه وسط میان دمشق، جمعی و منطقه ساحل در شمال قرار دارد. از ویژگی‌هایش این است که به کسی که در آنجا متمرکز است امکان کنترل بر مسیر بیروت - دمشق را می‌دهد و از اینجا، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت تصمیم گرفتند که کنترل این شهر را به دست بگیرند.

کنترل بر الزبدانی به این معنا است که در وهله نخست، راه‌های حمایت از افراد مسلح از الزبدانی به سمت ارتفاعات عرسال بسته می‌شود. در مرزهای لبنان و سوریه به صورت کامل و همچنین روستاهای مرزی که هدف حملات تروریست‌ها در چندین مرتبه بوده است، ثبات برقرار می‌شود. یکی از مهم‌ترین گذرگاه‌ها از سمت لبنان بسته و تهدید تروریست‌ها از دمشق دور می‌شود.

انتهای پیام

کد N879384