ارتش عراق مواضع داعش را در رمادی بمباران کرد / ده‌ها کشته و زخمی در انفجارهای عراق

عراق

در اثر بمباران جنگنده‌های ارتش عراق علیه مواضع داعش در غرب عراق پادگان این گروه تروریستی تخریب و دست کم 50 تن کشته و زخمی شدند. همچنین بر اثر سه انفجار جداگانه در جنوب و شمال شرق بغداد 14 تن کشته و ده‌ها تن زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، منابع محلی از کشته شدن دست کم 30 تن و زخمی شدن نزدیک به 20 تن دیگر در حمله هوایی جنگنده‌های ارتش عراق در منطقه‌ای واقع در شهر رمادی در استان الانبار خبر دادند.

طبق گزارش این منابع جنگنده‌های ارتش استادیوم فوتبالی که در منطقه الثیله شرقی توسط داعش استفاده می‌شد بمباران کردند.

وزارت دفاع عراق در بیانیه‌ای از تخریب پادگانی در منطقه عامریه فلوجه واقع در غرب عراق که داعشی‌ها از آن استفاده می‌کردند خبر داد.

طبق بیانیه وزارت دفاع عراق، چهار جنگنده در اقدامی جسورانه با فرود نیروها در غرب الزراره موفق شدند پادگانی را که داعش برای اجرای عملیات علیه بغداد و عامریه فلوجه از آن استفاده می‌کرد، نابود کنند.

پس از آنکه موضع داعش توسط هواپیماها شناسایی شد، با هماهنگی فرماندهی عملیات کربلا و نیز با کمک‌ و همراهی سربازانی که به صورت هوایی به منطقه منتقل شدند، این عملیات آغاز شد. در درگیری‌های روز شنبه ارتش با داعش در فلوجه دست کم هفت تن کشته شدند.

پس از آنکه ساکنان منطقه زوبع در جنوب فلوجه نوار ویدئویی منتشر کردند که در آن کشته شدن چهار کودک و مادرانشان در این بمباران را تایید می‌کرد، وزارت دفاع عراق نیز کشته شدن چند کودک و زن را در این عملیات تایید کرد.

همچنین شبکه خبری الجزیره به نقل از منابع امنیتی و پزشکی عراق از کشته شدن 11 تن و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر در دو انفجار جداگانه که کمی قبل از اذان مغرب در جنوب بغداد رخ داد، خبر دادند.

همچنین این منابع اعلام کردند، بر اثر انفجار خودرویی در شهر بلدروز در استان دیالی، سه تن کشته شدند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

انفجار اول در محله العامل (جنوب غرب بغداد) و در نزدیکی مسجد الکبیسی رخ داد و در اثر آن هشت تن کشته و 27 تن دیگر زخمی شدند.

در انفجار دوم یک بمب در نزدیکی بازار محلی منطقه الدوره (جنوب بغداد) منفجر شد که بر اثر آن سه تن کشته شدند.

طبق اعلام پلیس عراق در اثر انفجار خودرویی بمب گذاری شده در شهر بلدروز نیز سه تن کشته شدند. این دست انفجارها و اقدامات خشونت آمیز در بغداد و سایر شهرهای عراق غالبا در مرکز تجمع شهروندان انجام می‌شود و جان تعداد زیادی از مردم را می‌گیرد. تاکنون مسئولیت بیشتر این انفجارها را داعش پذیرفته است. نیروهای امنیتی عراق نیز با همکاری داوطلبان مردمی تلاش می‌کنند این گروه تروریستی را که در شمال و غرب عراق حضور دارند، شکست دهند.

انتهای پیام

کد N879252