تحولات سوریه؛

تسلط ارتش سوریه بر قلعه «التل» در شهر الزبدانی/ هلاکت ۲۰ تکفیری

سیاسی

نظامیان ارتش سوریه امروز شنبه طی عملیاتی گسترده کنترل کامل قلعه استراتژیک «التل» در شهر الزبدانی واقع در حومه دمشق را در دست گرفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، نظامیان ارتش سوریه امروز شنبه به عملیات گسترده خود علیه تروریست های داعش در شهر الزبدانی واقع در حومه دمشق ادامه دادند.

بر اساس این گزارش، در جریان عملیات گسترده ارتش سوریه، کنترل کامل قلعه استراتژیک «التل» واقع در این شهر در دست ارتش این کشور قرار گرفت.

به گفته شاهدان عینی، نظامیان ارتش سوریه پس از سلسله درگیری های شدید با تروریست ها و هلاکت ده ها نفر از آنها موفق به تسلط بر این قلعه در غرب شهر الزبدانی شدند.

جنگنده های ارتش سوریه نیز مواضع گروه های تروریستی واقع در حومه استان حماه را هدف حملات هوایی قرار دادند که طی آن ده ها تکفیری به هلاکت رسیده و شماری دیگر به شدت مجروح شدند.

از سوی دیگر، منابع سوری از وقوع درگیری های شدید میان نظامیان ارتش این کشور و تروریست های تکفیری در مناطق مختلف واقع در حومه استان های درعا و حمص خبر می دهند.

منابع خبری اعلام کردند که ارتش سوریه در جریان درگیری با تروریست های داعش در «الغوطه الشرقیه» دمشق، ۲۰ تکفیری را به هلاکت رساندند.