دیدار سفیر کشورمان با رئیس کمیسیون سیاست خارجی سنای برزیل

ايران,برزيل

در دیدار سفیر کشورمان در برزیل با رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی سنای برزیل، راه‌های توسعه و گسترش همکاری‌های دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدراتیو برزیل خصوصاً‌ در بخش پارلمانی مورد بحث و مذاکره قرار گرفت.

در دیدار سفیر کشورمان در برزیل با رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی سنای برزیل، راه‌های توسعه و گسترش همکاری‌های دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدراتیو برزیل خصوصاً‌ در بخش پارلمانی مورد بحث و مذاکره قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدعلی قانع‌زاده در دیدار با سناتور آلوئیزیو نونس فیلیو ضمن تشریح پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی، نقش مجالس را در توسعه روابط بین کشورها مهم عنوان کرد.

وی با اشاره به پیشرفت‌های کشورمان در علوم و تکنولوژی‌های پیچیده از جمله هوافضا، نانو و بیوتکنولوژی این پیشرفت‌ها را در سایه همت و تلاش نخبگان و دانشمندان کشورمان عنوان کرد و اظهار داشت: امروز ایران در این گونه علوم دارای رتبه اول در خاورمیانه است.

قانع‌زاده در ادامه به نقش مجلس شورای اسلامی در نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره و تأکید کرد: مجالس قانون‌گذاری کشورها می توانند در حل بسیاری از بحران‌ها و تنش‌های جهانی نقش‌آفرین و تأثیرگذار باشند.

سفیر کشورمان در برزیل در این دیدار همچنین حضور و نقش زنان ایرانی در عرصه‌های مختلف کشور را بسیار موثر و سازنده عنوان کرد و گفت: امروز زنان ایرانی در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی ایران حضور فعال داشته و ضمن کسب موقعیت‌های سیاسی و حضور قوی در مجلس شورای اسلامی، در امور کشور مشارکت دارند.

به گزارش ایسنا، در این دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی سنای برزیل با اشاره به تاریخچه تمدن کهن و فرهنگ ایران باستان و تأثیرپذیری جهان از این تمدن، گفت: همواره تمدن ایران و فرهنگ غنی آن مورد احترام جهانیان بوده و شخصاً‌ علاقه خاصی به این فرهنگ و ایران دارم.

آلوئیزیو نونس فیلیو، در این راستا به سینمای ایران و نقش بسیار مثبت آن در جهان اشاره کرد و افزود: در برزیل سینمای ایران طرفداران زیادی دارد.

وی در ادامه این دیدار با تأکید بر نقش پارلمان‌ها در توسعه روابط بین کشورها، گفت: با همکاری مجالس می‌توان بسیاری از مشکلات در مناطق مختلف دنیا را حل کرد.

این سناتور برزیلی با اظهار علاقه به توسعه همکاری‌ها بین مجالس دو کشور خواستار ایجاد ارتباطات بیشتر و تبادل هیأت‌های پارلمانی گردید و آمادگی خود را برای سفر به کشورمان اعلام کرد.

انتهای پیام

کد N877870