پوروشنکو: در صورت ادامه درگیری‌های اوکراین تحریم‌ها علیه روسیه تشدید شود

دفتر مطبوعاتی پترو پوروشنکو اعلام کرد که وی از جامعه بین‌الملل خواسته تا در صورت تشدید درگیری‌ها در جنوب شرق اوکراین دور جدیدی از تحریم‌ها علیه روسیه اعمال کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آمریکا، اتحادیه اروپا و هم‌پیمانان آنها تاکنون چندین تحریم علیه روسیه اعمال کرده و این کشور را متهم به دخالت در بحران اوکراین می‌کند. این در حالی است که روسیه ضمن رد این اتهامات آنها را بی‌اساس می‌خواند.

پترو پروشنکو، رئیس‌جمهوری اوکراین در نشستی با هیاتی از کنگره آمریکا گفت: در صورت نقض توافقنامه‌های مینسک ما نیاز به طرحی با هماهنگی کامل و کارآمد داریم. من درخصوص دور جدیدی از تحریم‌ها علیه روسیه صحبت می‌کنم.

توافقنامه مینسک مجموعه‌ای از گام‌ها با هدف تسهیل فرایند صلح در اوکراین است که توسط رهبران آلمان، فرانسه، روسیه و اوکراین در اواسط فوریه ارائه شد.

این توافقنامه خواستار آتش‌بس تمام عیار، خروج سلاح‌های سنگین از شرق اوکراین و اصلاحات در قانون اساسی با هدف تمرکززدایی قدرت‌هاست. این توافقنامه توسط رهبران کی‌یف و جمهوری‌های خودخوانده لوهانتسک و دونتسک به امضا رسید اما دو طرف مکرراً یکدیگر را به نقض آن متهم کردند.

انتهای پیام

کد N877451