نهاوندیان در جمع استانداران و معاونین وزرا:

تاکیدبر وفای بعهد دولت/دولت پاسخگو باید بهترین نمره را داشته‌باشد

سیاسی

رییس دفتر رییس جمهوری وفای به عهد را مورد تأکید قرار داد و گفت: تعهداتی که این دولت در آغاز بکار خود به مردم داده است، تعهد تک تک مسئولین دستگاه‌های اجرایی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد نهاوندیان  رییس دفتر رییس جمهوردر مراسم افطار با استانداران و معاونین وزرا با اشاره به اینکه ما خادمان مردم هستیم و باید امید مردم را زنده نگه داشته و تدبیر را در امور گسترش دهیم، گفت: یکی از شاخص‌هایی که در پایان این دو سال باید خود را مورد ارزیابی قرار دهیم این است که در اصلاح نظام اداری و بالا بردن بهره‌وری سیستم اداری تحت مدیریت خود چقدر موفق بودند.

وی با اشاره به فرازی از وصیت‌نامه امام علی(ع) در خصوص رعایت بیت‌المال، تقوا و وفای به عهد و توجه به آن در منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: امروز در آستانه دوساله شدن شروع به کار دولت وظیفه داریم کارنامه خودمان را با ملاک‌های علوی مورد ارزیابی قرار دهیم.

نهاوندیان افزود: در محاسبه کارنامه گذشته همچنین باید اصلاح مجموعه تحت مدیریتی خویش و توجه به شایسته‌سالاری و استفاده بهینه از فرصت‌های مدیریتی و نیز مقدم داشتن مصالح عمومی بر مصالح فردی مورد ارزیابی قرار گیرد و این همه مسایلی است که در منشور اخلاقی دولت بر آن تأکید شده است.

رییس دفتر رییس جمهوری همچنین وفای به عهد را مورد تأکید قرار داد و گفت: تعهداتی که این دولت در آغاز بکار خود به مردم داده است، تعهد تک تک مسئولین دستگاه‌های اجرایی است و همگی باید در حوزه مدیریتی خود نسبت به آن پاسخگو باشند و مدیران میانی مسئول اصلی پیگیری لحظه به لحظه تحقق مصوبات و تصمیمات رییس جمهور و دولت هستند.ش

وی ضرورت اطلاع‌رسانی درست و به موقع را به عنوان یکی از وظایف خدمتی مسئولین مورد تأکید قرار داد و گفت: باید در اطلاع‌رسانی درست پیشگام باشیم و اگر اطلاع‌رسانی نادرستی هم صورت گرفت،  سریع و به موقع نسبت به آن واکنش نشان دهیم.  لذا ضرورت دارد دستگاه‌ها روابط عمومی فعال داشته باشند.

نهاوندیان خاطرنشان کرد: دولت پاسخگو باید در ارتباطات و رسانه با مردم بهترین نمره را داشته باشد و به فن روابط عمومی باید به عنوان علم و تخصص نگاه شود.